06. Розповідь своєї історії

Ісус промовив до нього: «Іди до дому свого, до своїх, і їм розкажи, які речі великі Господь учинив тобі, і як змилувався над тобою!»

Марка 5:19

Що і чому

 

Ви пережили досвід, коли Дух Божий промовляв у вашому серці. Ви знаєте як це іти по дорозі на пари і мати потік думок в голові. Озираючись, ви бачите інших, які не знають Христа. Ви дивуєтеся: коли вони почують про Спасителя? Коли дізнаються про Христа?

 

Такі запитання від Господа. Через нашу любов до Нього, ми хочемо, що інші люди Його знали. Через нашу любов до студентів, ми хочемо познайомити їх з Єдиним, Хто може відновити їхні стосунки з Богом. Тому ми і ставимо собі запитання: «Як я можу допомогти? Як я можу поділитися Євангелієм з іншими?» Бог готує Своїх дітей бути Його посланцями (2 до Кор. 5:20). Один із способів – наша історія. Через Божу благодать ми вже не ті люди, які колись були. Через Божу благодать ми пізнали прощення і маємо впевненість, що Бог нас полюбив вічною любов’ю. Так зміна життя дає нам історію, яку можна розповідати знову і знову.

 

Господь хоче, щоб ви ділилися своєю історією. Він хоче, щоб ви розповідали людям, як Він змінив ваше життя.

 

Навчаючись зі Слова

 

Трапилося це на запорошеній дорозі з Єрусалиму в Дамаск, близько 35 року н.е. Небеса відкрилися і згори засяяло яскраве світло, засліпивши Савла та його релігійну шайку. Савл аж вкляк. Він злякався слів, які лунали з неба. Голос сказав йому, що Той, Кого він так ненавидів, так люто переслідував, був ніхто інший, як Божий Месія. Таким було драматичне навернення фарисея, який свято вірив, що Ісус із Назарету був фальшивим пророком. (Історія записана в книзі Дії Апостолів 9:1-19)

 

Писання говорить нам, що Савл, який став Павлом, часто переповідав цю історію знову і знову.

4_paul-conversion

У 22 розділі книги Дій Павло знову ділиться своєю історією. Контекст був драматичним. На цей час Павло вже був апостолом 15 років. Він був вмілим проповідником, філософом та промовцем. Йому ніколи не бракувало матеріалу чи тем для проповідей. Одного разу, коли він проповідував перед великим натовпом, то обрав розповісти саме цю історію. Варто зауважити, що багато з тих людей він бачив вперше і, мабуть, востаннє.

 

 

Прочитайте Дії Апостолів 22:1-21

натисніть для тексту

 

Що ви помітили у розповіді Павла? Чим він обрав поділитися?

 

Скільки часу зайняло у вас прочитання історії? (Так, поставте таймер)

 

Аналіз історії Павла говорить про простий принцип. Він поділився тим, яким було його життя ДО зустрічі з Христом. Тоді Він поділився ЯК він прийшов до Христа, а потім сказав про кілька змін у його житті ЯК НАСЛІДОК зустрічі з Христом.

 

Історія Павла була його улюбленим засобом спілкуватися. У 26 розділі книги Дій Павло мав згоду розмовляти з правителем. Цар Агріппа був дуже важливий чиновником, який керував великою частиною Ізраїля. Знову Павло був у ситуації, коли він зустрівся з кимось вперше і, мабуть, востаннє. Але він, вчений, релігійний лідер, проповідник обирає розповісти історію.

 

 

Прочитайте Дії Апостолів 26:1-23 (чи перегляньте драматичну інсценуацію тієї події з Дії Апостолів 26).

натисніть для тексту

Що ви помітили цього разу у розповіді Павла? (vs. 14)

 

Павло діяв дуже хутко. Він використав своє свідчення, що достукатися до слухачів та звернути їхню увагу на Ісуса. Ми б всі хотіли бути як Павло.

 

З’єднуючись з істиною

 

Впродовж століть люди люблять слухати історії. Сьогодні добра історія має такий же вплив, що і тисячі років тому. Вона збуджує фантазію слухача і робить послання живим.

 

Ваша історія може також бути вашим улюбленим засобом розповісти Євангелію. Якщо ви розповідатимете її добре і часто, то люди будть краще розуміти і вас, і Євангеліє.

 

Прийшов час вам попрацювати над своєю історією. Більшість з оповідачів довго вправлялися в мистецтві розповіді. Вони не тільки знають що розповісти, але й як.

 

Звісно, що не всі історії розповідають про сліпуче світло з неба. Так, історія Павла мала унікальний драматичний елемент. Але ваша історія також унікальна. Вона містить елементи, які Бог використає, щоб торкнутися сердець ваших слухачів.

 

Крок за кроком листа:  

 

Виберіть приклад з вашого життя до того, як ви увірували в Христа.

   Якою людиною ви були?

   Що ви робили?

   Корисно вибрати момент, або епізод, який чітко показує як все було у вашому житті.

 

Далі, подумайте як ви прийшли до Христа.

    Де ви були?

    З ким ви були?

    Про що ви думали?

    Через що Бог промовив до вас?

   Що ви зрозуміли про Ісуса?

   Чому ви обрали повірити в Ісуса? 

 
На завершення скажіть, як рішення довіритися Христу змінило ваше життя?

   Які є ознаки того, що Бог працює у вас?

   Що змінилося у вашому житті?

 

Для того, щоб збільшити своє бачення щодо ролі нашої історії у проповідуванні Євангелія, перегляньте це свідчення. Нижче також знайдете посилання на інші свідчення.

Практичні кроки

 

Прийшов час розповісти вашу історію. По-перше, поділіться своєю історією з вашим вчителем чи кимось із вашої команди. Попросіть їх послухати вашу історію. Тоді запитайте їх чи була історія зрозумілою, чи є у нас якісь зауваження або коментарі щодо того як покращити вашу розповідь.

 

По-друге, поділіться вашою історією з кимось, хто потребує почути про Ісуса. Запросіть друга на каву. Ловіть мить, коли ви зустрічаєтеся з кимось і у вас є нагода розповісти про найважливішу подію у вашому житті. Моліться, щоб Бог використав вашу історію, щоб спонукувати людину відчути духовний голод.

 

Розмірковуючи про вивчене

 

Тепер, коли ви поділилися своєю історією кілька раз, подумайте, що вам сподобалося під час розповіді історії.

 

Що ви робили, щоб відчути себе ефективним?

 

Над якою частиною історії ви б хотіли попрацювати більше?

 

Поділіться з іншими

 

Історія є у кожного.

 

Ви можете допомогти комусь як навчитися розповідати свою історію. Попросіть людину поділитися з вами як вона прийшла до Христа. Слухайте уважно. По завершенню заохочуйте людину уривком, який вас найбільше вразив. Якщо це її зацікавить, дайте їй знати, що є ресурс, за допомогою якого можна навчитися як розповідати свою історію добре. Ви також можете поділитися з ними схемою, якою користувалися працюючи над своєю історією.

 

Додаткові поради:

 

В наступному відео ви знайдете детальнішу інструкцію, як підготуватися до особистого свідчення: http://crupressgreen.com/videos/crupress-presents-your-personal-testimony/

Click for MEDIA CREDITS


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.