17. Проведення малої групи

Що і чому

 

Бог працює у вас і через вас. Ви бачите, що люди, які вам небайдужі, роблять кроки віри. Деякі з них уже вибудували міцне духовне підґрунтя. Як ми можемо допомогти їм зростати?

 

Розбудова руху потребує спільноти. Команди віруючих зі спільним баченням. Рух процвітає, коли люди збираються разом, щоб шукати правду. Бог використає вас, щоб збудувати таку спільноту.

 

Слідуючи за Христом, ми розуміємо, що належимо до більшої сім’ї. Студенти, з якими ви працюєте потребують такої сім’ї. Їм потрібне місце для спілкування. Вони швидше зростатимуть у середовищі, де буде атмосфера дружби і довіри. Деякі студенти особливо скептично ставляться до релігійних організацій та всіляких клубів.

 

Студенти часто хочуть досягати Бога наодинці. Такий підхід не є корисним і має негативні наслідки. Ісус зробив нас одним Тілом. Він хоче, щоб ми були взаємопов’язані одне з одним. Він закликає нас поклонятися і служити Йому разом. Ми вчинемо мудро, якщо будемо розвивати спільноту студентів, які вчитимуться разом у малих групах. Малі групи дають нам змогу бути частиною життя одне одного і переживати зміни від Бога разом.

 

Навчаючись зі слова

 

Християнське життя це і вивчення, і спостереження. Дещо можна зрозуміти з пояснення, а інше – тільки з особистого прикладу. Коли студенти бачитимуть любов Христа і застосування принципів Писання щоденно, то це надихатиме і підбадьорюватиме.

 

Прочитайте Послання до Євреїв 10:19-25

натисніть для тексту

У цьому уривку нас закликають приступити до Бога (вірш 22). Приступивши до Бога нам треба виявляти віру (вірш 22), надію (вірш 23) та любов (вірш 24). Це три великі засади християнської поведінки.

 

Вибір слів автора у 22 вірші цікавий. Павло пише: «приступімо до Бога». Вірші 19-25 написані до «братів», а не до однієї людини. Що важливого у тому, що заклик Павла написаний у множині?

 

Впродовж усього уривку автор наголошує що саме нам потрібно робити разом.

Як може виглядати «наближення до Бога» разом? (Вірш 22)

 

Як може виглядати «тримати непохитне визнання надії» разом? (Вірш 23)

 

Якими практичними кроками ми можемо заохочувати одне одного до любові та добрих справ? (Вірш 24)

 

Після того, як текст заохочує нас до цих трьох речей, він нам також радить не кидати збору свого. Чому це важливо, на вашу думку?

 

Цей уривок закликає нас жити і зростати в спільноті. Малі групи є не лише виявом спільноти. Вони є однією з важливих середовищ спільноти, де відбувається зріст віруючих.З’єднуючись з істиною

 

Почати треба з визначення мети малої групи. При визначенні мети варто враховувати наступне:

 

♦ Як ваша мала група вписується у велику картину побудови руху?

♦ Чи ваша мала група є частиною плану, щоб досягнути студентів в студмістечку? 

♦ Чи зосереджуєтеся ви на Євангелізації? Чи на побудові нових віруючих? Чи на навчанні віруючих навчати інших?

♦ Чи ваша мала група намагається розвивати майбутніх лідерів?

 

Попросіть Господа виокремити мету вашої малої групи.

 

Ключові елементи

 

Мета вашої малої групи допоже вам визначити що саме включити на зустрічах. Через різноманітність ми не можемо дати вам список усіх занять на малій групі. Але наступне може бути вам корисним:

 

- Молитва / Прославлення                   - Бачення 

- Час на спілкування / Історії               - Навчання

- Вивчення Божого Слова                    

- Визначення мети і відповідальностей

Це посилання також може бути корисним: https://youtu.be/sa_WFQPg-s0

 

Лідерські ролі

 

Лідер малої групи має кілька ролей. Лідер є вчителем, веде обговорення, а також делегує лідерські ролі іншим. Як лідер ви можете мати більше досвіду у вивченні Божого Слова, ніж інші учасники групи. Є речі, які потрібно пояснити стосовно того як розуміти Писання. Як лідер обговорення ваше завдання допомогти учасниками групи знайти істину самостійно. Такий прийом завжди допомагав у навчанні. У групі є люди, які зростатимуть при правильному лідерстві. Залучайте їх, даючи їм змогу вести певні частини групи. (Дайте бачення вести і згодом учасники групи зможуть вести інші групи.)

 

Обговорення в групі є схожим на захопливу гру у волейбол. Як лідер ви першими подаєте м’яч, ставлячи добре запитання. Коли хтось відповідає, то він немовби пасує м’яч іншому учаснику групи. Так усі залучаються до обговорення, працюючи разом.

 

Після цього лідер подає нове запитання. Ціль не просто продовжувати обговорення, але спонукувати учасників вчитися через обговорення. Наприклад, у контексті вивчення Біблії запитання дозволяють учасникам групи зрозуміти значення Писання та застосовувати ті принципи у своєму житті. Саме запитання дозволяють учасникам брати активну участь та ділитися своїми думками.

 

Потрібна практика, підготовка і зусилля, щоб добре грати у волейбол. Так сам і з малими групами. Одні запитання є ефективними. Інші ж – дитячі, або занадто заплутані, щоб дати на них відповідь.

 

Запитання є дуже важливими:

 

Одна із цілей малої групи – це побудова спільноти. Спільноти зростають через взаємодію. Бог використає стосунки між учасниками групи. Лідер групи допомагає всім брати участь в обговоренні, створюючи середовище для розвитку стосунків. Запитання – це чудовий спосіб сприяти розвитку спілкування.

 

Для початку найкраще використовувати відкриті запитання, які трошки дотичні до теми, яка буде обговорюватися згодом. Це не запитання, щоб «розбити лід» на початку обговорення, але спроба поєднати Писання і повсякденне життя. Наприклад, уявіть, що ви вивчаєте 5 розділ Послання до Ефесян, де Павло закликає нас «наслідувати Бога». Можна почати обговорення за допомогою такого запитання: «На кого ви хотіли бути схожим у дитинстві і чому ця людина вам подобалася?» Завдяки одному запитанню спільнота дізнається одне про одного і входить в атмосферу стосовно обговорення біблійного тексту з 5 розділу Послання до Ефесян.

 

Під час обговорення поставте запитання, які спонукатимуть учасників групи уважніше читати текст та пізнавати його суть. Для того, щоб поставити добрі запитання лідер повинен уважно вивчити текст заздалегідь і переконатися, що він сам добре його розуміє.

 

Ми хочемо, щоб ви могли скористатися перевагами праці окремих людей щодо підготовки до вивчення Біблії. Кемпус має добірку уроків для малих груп під назвою «Cru.comm». Ці уроки допоможуть вам із запитаннями для вашої групи. Матеріал доступний за посиланням: Cru.comm

 

Важко бути лідером різноманітної групи.

 

Уявімо, що на малій групі ви вивчаєте Ісусову притчу про розумного і нерозумного чоловіка, які будували свої будинки на скелі та піску. В загальних рисах аудиторія групи є такою:

 

1. Лідер групи, який з усіх сил намагається зробити вивчення інтерактивним та захопливим. Він вивчив урок і добре знає його зміст.


2. Наталка – дуже тиха та та трішки замкнута дівчина. Навіть лідер групи небагато знає про неї. Під час цієї зустрічі вона похмура через особисті проблеми.

3. Івану рот не закривається. Він любить чути себе і в нього завжди є думка про все. Якщо лідер поставить 10 запитань, то Іван дасть відповідь на щонайменше 8 із них.

4. Степан лагідний і його важко не любити. З часом лідеру групи вдалося зрозуміти, що Степан любить, коли він усім подобається, тому у своїх відповідях намагається погоджуватися з усіма. Його думки є радше відображенням того, куди схилиться думка групи, аніж особистими переконаннями.

5.Олена має гострі кути. Вона любить багато критикувати. Ніщо не є достатньо добрим в її очах. У неї є звичка вказувати на всі недоліки, які вона помічає.

 

 

Яким буде обговорення, якщо ці 5 зберуться на малу групу?

 

Які виклики можна очікувати?

 

Як лідер групи, як ви можете підготуватися до праці з такою цікавою публікою?

 

Практичні кроки

 

Прийшов час розпланувати вашу малу групу. Наступні кроки допоможуть вам у підготовці.

1) Хто повинен бути у малій групі?

2) Кого треба запросити?

3) Чому ви запрошуєте цих людей?

 

Якою є мета групи та її учасників?

 

Запишіть мету. Вам буде легше, якщо вона буде якомога чіткішою.

 

Що ви вивчатимете?

Перегляньте матеріали на Cru.comm. Які уривки чи теми мають стосунок до мети групи? Запишіть ваші ідеї щодо навчання у групі.

 

Коли, де і як довго?

1. Де найкраще збиратися?

2. Коли найкаще збиратися?

3. Як довго повинна тривати зустріч?

 

Побудова стосунків та спільнота.

 

1. Що можна зробити для того, аби сприяти дружній атмосфері та розвитку стосунків?

2. В які ігри, чи веселі забави, можна зіграти?

 

Відповівши на ці запитання, ви маєте бути готовими зробити крок віри і розпочати малу групу. Господь допоможе вам, дасть вам сил і поведе вас у вашому ведінні інших.

 

Ми віримо, що Бог може використати малі групи, щоб змінити життя.

 

Ключ до створення сприятливого середовища

Пропланувавши зустріч, ви можете створити правильно атмосферу.

Місце:

Проводьте зустріч у неформальному, але зручному місці. Можна зустрічатися в кімнаті одного з учасників групи, якщо його сусіди по кімнаті не заперечують. Такі місця, як церква, можуть дещо відлякувати нових учасників. В свою чергу, аудиторії можуть бути зручними у розташуванні, але їм бракуватиме затишності, що не сприятиме спілкуванню.

Час:

Виберіть зручний для всіх час. Переконайтеся, що учасники групи в цей час вільні і не мають нічого запланованого. П’ятниця ввечері може бути карще часом для відпочинку і розваг, ніж для малої групи.

Розташування меблів:

Розташуйте меблі таким чином, щоб всі сиділи в купі. Найлегше це зробити, створивши коло. Переконайтеся, що всі сидять на доступній відстані одне від одного, можуть добре чути і бачити всіх учасників, але не надто близько, щоб не порушувати особистий простір.

Відволікання:

Зустрічайтеся у приміщенні, де різні відполікання мінімалізовані. Встановіть звичку відкладати мобільні телефони під час вивчення. Причепіть оголошення, щоб люди не стукали у двері.

Частування:

Забезпечте частування (особливо у перші тижні), щоб створити затишну атмосферу та чимось зайняти людей на початку зустрічі. Люди зазвичай краще спілкуються, якщо є їжа. Повірте на слово, що це вартує інвестицій. З часом деякі учасники групи почнуть допомагати з цим.

Освітлення:

Переконайтеся, що освітлення є добрим і створює приємну атмосферу. Ніхто не повинен сидіти на сонці чи навпроти яскравої лампи. В той же час уникайте приміщень, на кшталт катакомб. Ви розвиваєте стосунки, а не переглядаєте фільм.

Біблії:

Біблії можна завантажити на смартфони чи планшети. Підкажіть як це зробити тим, хто не знає. Оберіть один певний переклад Біблії.

Click for MEDIA CREDITS


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.