04. Покладаючись на Святого Духа

«І ось Я посилаю на вас обітницю Мого Отця; а ви позостаньтеся в місті, аж поки зодягнетесь силою з висоти».

Луки 24:49

Що і чому

 

У цих віршах Ісус дає учням дивну вказівку. Він НЕ говорить їм іти і проповідувати послання, що змінює життя. Чому Він тимчасово призупиняє поширення Доброї Новини? Відповідь знаходимо у тих же віршах. Без сили Святого Духа учні були неготовими до виконання цього завдання.

 

Небагато людей можуть продемонструвати цю думку краще, ніж Петро. В ніч перед смертю Ісуса, Петро сказав з великою хоробрістю: «Я з Тобою готовий іти до в'язниці й на смерть!» (Луки 22:33). Однак всі його наміри швидко розвіялися. Чоловік, який раніше так любив Ісуса, тричі відмовився від Нього у той же день.

 

А тоді щось змінилося. На день П’ятидесятниці, Бог зіслав Свого Духа на апостолів. Петро, який після цього днями ховався у страху, тепер мужньо і хоробро почав проповідувати людям, що зібралися в Єрусалимі (Дії 2:14-41). Того дня 3000 людей повірили в Христа

 

Історія Петра та весь подальший Новий Завіт підтверджують життєвонеобхідну роль Святого Духа. Кожна людина, яка повірила у Христа, є запечатаною Святим Духом. Одна все ще є потреба вчитися, що означає сповнюватися Духом щодня, покладаючись на Його силу. На цьому уроці ми навчимося як покладатися на Бога.

 

Навчаючись зі Слова

 

Основне вчення Ісуса про Святого Духа знаходимо в Євангелії від Івана, у 14-16 розділах. Приготувавшись іти на хрест, Він пояснив учням, що їм треба було знати, коли Його фізично не стане з ними. Він сказав три головні пункти: Бог пошле Свого Духа, ми продовжуватимемо перебувати з Ісусом, а Дух буде вести нас.

 

Прочитайте Івана 14:16-18

натисніть для тексту

Що говорять 16 та 17 вірші про Святого Духа? Що зробить Святий Дух у житті учнів?

 

У 18 вірші бачимо істину, яка підбадьорює. В Ісуса був план. Хоча Він фізично покидав Своїх учнів, Він не збирався покидати їх зовсім. Через прихід Святого Духа створювався зв’язок, щоб Ісус залишився з нами, а ми були з’єднані з Ісусом.

Прочитайет Івана 15:4-5

натисніть для тексту

Через зіслання Святого Духа у нас будуть постійні стосунки з Ісусом. Через Святого Духа ми зможемо пробувати в Христі

 

Слово «пробувати» означає «продовжувати залишатися» у тісному зв’язку з чимось чи кимось. Християн заохочують перебувати у зв’язку з Христом. 5 вірш порівнює цей зв’язок з лозою і вітками. Єдину річ, яку необхідно робити вітці, щоб приносити плід, – це бути приєднаною до лози. Лоза дає вітці все, що тій потрібно.

 

Опишіть своїми словами, що означає «перебувати в Ісусі».

Що, за словами Ісуса, станеться з віруючим, якщо той перебуватиме в Ньому?

 

Яким буде християнський досвід, якщо не перебувати в Ісусі?

 

Прочитайте Івана 16:5-13

натисніть для тексту

У 6-7 віршах Ісус визнає розчарування учнів, але й пояснює, чому Його відхід є добрим для них. Які блага вони отримають після відходу Ісуса?

 

Коли Дух Божий прийде, то зробить таке:

Він світові виявить … (вірші 8-11)  

 

А для віруючих Дух … (verses 13-14).

 

Чому важливо, що Ісус пообіцяв, що Дух поведе нас і виявить нам правду про Ісуса?

 

Насолоджуйтесь наступної точки зору того, як Святий Дух діє у вашому житті.

З’єднуючись з істиною

 

Апостол Павло часто говорив про Духа. Павло говорить нам про чітку інструкцію стосовно Святого Духа.

 

Прочитайте до Ефесян 5:15-21

натисніть для тексту

Коли ми сповнені Святим Духом, то можемо перебувати в Ісусі. Бути сповненим означає «бути контрольованим», або «мати силу» Святого Духа, Який проживає у кожному віруючому. Заповідь фактично говорить: «Дозвольте Святому Духові наповнити вас». Ми повинні бути готові прийняти Духа Святого. Тут проходить межа між власним контролем за своїм життям та дозволом Богу контолювати наше життя.

 

Що є Божою волею стосовно кожного віруючого? (Вірші 17-18)

 

Які речі ви б очікували у житті християнина, сповненого Святим Духом? (Вірші 18-19)

Що може статися з християнином, який обирає власноруч керувати своїм життям, намагаючись бути християнином власними зусиллями?

 

Ми можемо бути сповнені Святим Духом, через силу Бога, щоб виконувати Його волю та жити таким життям, яке Він приготував для нас.

 

Згідно з 5 розділом Послання до Ефесян, що вам потрібно зробити, щоб Бог наповнив вас Святим Духом?

 

Які нові пріоритети можуть з’явитися у житті, яке підкоряється ведінню Святого Духа?

 

Практичні кроки

 

Ось 3 рекомендовані кроки, які допоможуть вам пережити ведіння та силу Святого Духа:

1. Зробіть крок віри. Сповнення Святим Духом йде від Бога. І хоча це Його дія, Він очікує дещо від нас. Він очікує від нас віри. Віра необхідна. Бог постійно наголошує на важливості віри у Своєму Слові. Саме через віру ми приходимо до Ісуса і ходимо у Ньому. Тепер ми бачимо, що тільки через віру ми сповнюємося Святим Духом.

 

Якщо ви готові зробити цей крок віри, можете помолитися такою молитвою:

 

Дорогий Отче, я хочу перебувати в Ісусі. Я визнаю, що я контролюю своє життя. Я дякую Тобі, що ти простив мені мої гріхи через смерть Твого Сина на хресті. Я запрошую Христа, щоб взяти контроль над моїм життям. Наповни мене Святим Духом, як Ти і сказав. Дай мені можливість слідувати за Христом та направляти мене до Твоєї волі.

 

2. Прочитайте «Перевідну концепцію №3» – «Як сповнитися Святим Духом». Запишіть 3-5 важливих принципи з вашого читання. Цю інформацію можна знайти за посиланням.

   Перейдіть по посиланню Перевідна концепція.

3. Поділіться своїми думками з вашим вчителем. Попросіть їх поділитися як життя, сповнене Духом, змінює їхнє життя.

Ваш нещодавний досвід євангелізації наглядно показав вам важливість покладання на Бога та Його Духа. Кожна частина побудови руху пов’язана із зв’язком Божого Духа, Який працює через нас. Ми стали частиною процесу, який не маємо права пробувати звершити самотужки. Дух Божий поведе нас до зрілості у Христі.

Поділіться

 

Які важливі істини ви почерпнули на цьому уроці?

 

Кому, на вашу думку, буде корисно дізнатися про них?     Запишіть принаймні двох людей:

 

Цей урок познайомив вас з однією книжкою із серії «Перевідні Концепції». Ці серії є особливо корисними. Можете також переглянути заголовки інших тем, які можуть вас зацікавити.

Перейдіть по посиланню Перевідні концепції:

        Перевідні концепції

Click for MEDIA CREDITS


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.