05b. Завершення розмови – діаграма

А всім, що Його прийняли, їм владу дало дітьми Божими стати, тим, що вірять у Ймення Йог.

Івана 1:12

Що і чому

 

Спостерігати, як хтось робить перехід від царства темряви у царство світла, – це найприємніший досвід по цей бік раю. Дух захоплює, коли Бог омиває гріх людини та зодягає її у праведність Христа. Коли Бог використовує вас, щоб змінити людину – це неймовірно. В одну мить Божа благодать робить те, що не може зробити жодна людина на світі.

 

Не кожна духовна розмова завершується такою поворотною кульмінацією. Одна річ розповісти про Христа та християнські вірування. Інша ж річ – повести розмову у напрямок, щоб закликати людину повірити в Ісуса, Спасителя світу.

 

На цьому уроці ви навчитеся як повернути розмову, щоб людина постала перед вибором.

Навчаючись зі Слова

 

Прочитайте Дії 16:25-34

натисніть для тексту

У цій історії знаходимо одне з найкращих запитань у Писанні: «Добродії! Що треба робити мені, щоб спастися?» Щось сталося у серці того римського солдата. Того ранку він прокинувся як звичайно, ніщо не віщувало особливого дня. Але щось відбулося. Він прийшов до висновку, що йому потрібне спасіння.

 

Що, на вашу думку, висловлював римський солдат словами: «Добродії! Що треба робити мені, щоб спастися?» 

У 33 вірші бачимо, що Бог використав запитання солдата, щоб привести загубленого до Христа.

Яка важливість хрещення римського солдата Павлом?

 

У цій історії ми бачимо, що солдат прийшов до особистого висновку. Чому було важливо, щоб солдати побачив власну потребу у спасінні?

 

У в’язниці у Філіппах, римський в’язничий змінив своє самосприйняття. Він почав розуміти свою потребу. Його нове усвідомлення змінило запитання, яке він поставив.

 

Багато людей маю стандартний набір запитань про Бога та релігію. Часто ці запитання не роблять їх ближчими до Божого Царства. Ось наприклад:

 

♦ Хіба я такий поганий?

♦ Хіба має значення у що вірити?

♦ Хіба я не кращий за інших?

 

За цими запитаннями стоїть самосприйняття. Неточне духовне самовизначення часто стає головною перепоною.

З’єднуючись з Істиною

 

Як допомогти людям прийти до правильного духовного самовизначення

 

На малюнку є кілька запитань з особливою метою. Погляньте на нього. Там знайдете запитання: «Де, на цьому малюнку, знаходиться твоє життя»?

 

Це запитання змушує людину робити вибір. Вони можуть помістити себе або вгорі, що означає, що вони обрали повірити в Ісуса. Або ж внизу, що означатиме, що вони не довірилися Христу. Є кілька відповідей, залежно від того куди людина помістила своє життя на малюнку.

 

Якщо хтось помістив своє життя внизу (не прийняв Христа), то ми легко можемо поставити запитання: «А де б ти хотів бути?»

Якщо хтось знаходить себе вгорі, ми повинні відповісти позитивно, будучи вдячними, що Христос відіграє важливу роль у їхньому житті. Ми можемо сказати таке у відповідь: «Чудово! Ти міг розповісти мені, коли прийняв рішення довіритися Христу?» Таке питання запрошує людину поділитися своїм свідченням. Через їхню розповідь ви зрозумієте, чи дійсно людина розуміє центральну роль Євангелія і віри в Ісуса.  

 

Інколи люди вагаються куди себе віднести на малюнку. Вони можуть вигадувати чудернацькі відповіді. Така відповідь говорить нам, що вони не відносять себе повністю до верхньої лінії. Однак їхнє самовизначення є важливим, бо дає нам змогу поставити наступне запитання: «Де б ти хотів бути на цьому малюнку?»

 

Яка лінія найкраще символізує твоє життя

Як допомогти людині із самовизначенням.

Нижня лінія на малюнку

Якщо хтось знаходить себе на лінії внизу, то такі люди висловлюють важливу перспективу. На даний момент вони не вірять в Христа і не з’єднані з Богом. Ви можете перейти до наступного запитання, яке життя вони б хотіли мати.

Верхня лінія на малюнку

Якщо хтось знаходить себе на лінії вгорі, то такі люди висловлюють позитивне твердження про важливість Христа у їхньому житті. Тут доречно запитати: «Чи міг би ти розповісти мені більше про той момент, коли довірився Христу, щоб відновити свої стосунки з Богом? Таке запитання запрошує їх поділитися їхньою історією з вами.

Жодна з ліній. Я думаю інакше.

Деякі люди не надають перевагу жодній з ліній чи запитанню. Дехто й справді не бачить себе на цьому малюнку. Але важливо те, що вони не ототожнюють себе з верхньою лінією, тобто з Христом. Вони не довіряють Йому та не мають відновлених стосунків з Богом. В такому разі ви можете перейти до наступного запитання.

Час на спробу

 

Ми найкраще засвоюємо знання через практику.

 

Зараз ви та ваш напарник повинні прочитати три варіанти, що написані вище. По черзі відтворіть ситуацію, в якій людина обирає один із варіантів. Тоді дійте відповідно вибору людини.

 

Потренуйтеся тричі, обираючи найпоширеніші відповіді.

 

Наступне запитання:

 

Ми хочемо дати людині можливість повірити в Христа. Запитання: «Де, на малюнку, ти хотів би бути?» допомагає деяким людям постати перед вибором. Звісно ж, є різні відповіді на це запитання.

 

Якщо хтось хоче, щоб його життя було на верхній лінії, то доречно продовжувати пояснювати як він може повірити та прийняти Христа. Це також нагода дати їм можливість помолитися, повіривши в Ісуса.

 

Нам потрібно бути готовими взаємодіяти з людьми, які говорять, що бажають залишитися на нижній лінії. В такому випадку ми можемо сказати, що можливо прийде день, коли їм захочеться довіритися Христу. Саме тому ми б хотіли коротко пояснити як це зробити.

 

 

Час на спробу

 

З вашим напарником дайте дві різні відповіді на запитання «Де, на малюнку, ви хотіли б бути?» ”

 

 

третє питання

 

На завершення залишилося одне запитання: «Чи хотів би ти довіритися Христу, повіривши в Нього, щоб відновити свої стосунки з Богом?» Бог може використати таке запитання, щоб привести людину дуже близько до вибору. Якщо людина висловила бажання довіритися Христу, то запропонуйте їй молитву покаяння. Запросіть її помолитися або своїми словами, або повторюючи за вами.

 

Якщо хтось приймає Христа, або вже є віруючим

 

Коли хтось приймає Христа, або вже є віруючим, то можна поставити такі два запитання.

 

♦ Чи це все важливо для тебе?

♦ З ким із своїх друзів ти б хотів цим поділитися?  

 

Заохочуйте таку людину записати собі їхні імена та поділитися з ними Євангелієм.

«Де, на малюнку, ти хотів би бути?»


 

«Чи хотів би ти довіритися Христу, повіривши в Нього, щоб відновити свої стосунки з Богом?»

 

 

Практичні кроки

 

Ідіть зі своїм другом, або кимось, хто розділяє ваше бажання донести Христа людям. Діліться своєю вірою та допомагайте людям зрозуміти, де вони перебувають у своїй духовній мандрівці. Попросіть Господа приготувати шлях, щоб ви могли розповісти новій людині про Христа.

 

 

Розмірковуючи про вивчене

 

Що ви навчилися про допомогу людями правильно визначити свій духовний стан?

 

Що було легко під час розмови з людиною?

 

Що можна покращити наступного разу?

 

Чи був момент у розмові, коли ви хотіли підсилити міжособистісний зв’язок, але вам було це важко? Розмірковуючи про це, чи є у вас ідеї щодо того, як це змінити наступного разу?

 

Обговоріть цей матеріал зі своїм вчителем чи наставником. Попросіть їх поділитися знанням про те, як будувати стосунки з ближніми.

Click for MEDIA CREDITS


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.