05a. Завершення розмови

А всім, що Його прийняли, їм владу дало дітьми Божими стати,  тим, що вірять у Ймення Йог.

Івана 1:12

Що і чому

 

Спостерігати, як хтось робить перехід від царства темряви у царство світла, – це найприємніший досвід по цей бік раю. Дух захоплює, коли Бог омиває гріх людини та зодягає її у праведність Христа. Коли Бог використовує вас, щоб змінити людину – це неймовірно. В одну мить Божа благодать робить те, що не може зробити жодна людина на світі.

 

Не кожна духовна розмова завершується такою поворотною кульмінацією. Одна річ розповісти про Христа та християнські вірування. Інша ж річ – повести розмову у напрямок, щоб закликати людину повірити в Ісуса, Спасителя світу.

 

На цьому уроці ви навчитеся як повернути розмову, щоб людина постала перед вибором.

Навчаючись зі Слова

 

Прочитайте Дії 16:25-34

натисніть для тексту

 

У цій історії знаходимо одне з найкращих запитань у Писанні: «Добродії! Що треба робити мені, щоб спастися?» Щось сталося у серці того римського солдата. Того ранку він прокинувся як звичайно, ніщо не віщувало особливого дня. Але щось відбулося. Він прийшов до висновку, що йому потрібне спасіння.

 

Що, на вашу думку, висловлював римський солдат словами: «Добродії! Що треба робити мені, щоб спастися?» 

 

У 33 вірші бачимо, що Бог використав запитання солдата, щоб привести загубленого до Христа.

Яка важливість хрещення римського солдата Павлом?

 

У цій історії ми бачимо, що солдат прийшов до особистого висновку. Чому було важливо, щоб солдати побачив власну потребу у спасінні?

У в’язниці у Філіппах, римський в’язничий змінив своє самосприйняття. Він почав розуміти свою потребу. Його нове усвідомлення змінило запитання, яке він поставив.

 

Багато людей маю стандартний набір запитань про Бога та релігію. Часто ці запитання не роблять їх ближчими до Божого Царства. Ось наприклад:

 

♦ Хіба я такий поганий?

♦ Хіба має значення у що вірити?

♦ Хіба я не кращий за інших?

 

За цими запитаннями стоїть самосприйняття. Неточне духовне самовизначення часто стає головною перепоною.

Як допомогти людям прийти до правильного духовного самовизначення

 

Чотири Духовні Закони розроблені саме для цьго. Відкрийте брошурку, де є малюнок з двома колами. Ті запитання відіграють важливу роль, адже спонукують людину оцінити свій духовний стан.

 

Запитання: «Яке коло краще символізує твоє життя?» є дуже корисним. Воно спонукує людину задуматися про зв’язок з Ісусом.

 

Існує багато шляхів як люди можуть відповісти на запитання про кола. Ми хочемо бути готовими взаємодіяти з найпоширенішими відповіддями.

З’єднуючись з Істиною

 

Зазвичай люди відповідають на запитання: «Яке коло краще символізує твоє життя?»

 

1. Я керую своїм життям. (Коло 1)

2. Христос у центрі мого життя. (Коло 2)

3. Жодне. Я десь тут посередині. (Жодне)

Якщо хтось ототожнює себе із самоцентричним життям, то легко можна перейти до наступного запитання: «Яке коло ти б хотів, щоб символізувало твоє життя?» 
 

Якщо хтось ототожнює себе з христоцентричним життям, то ми повинні відповісти позитивно, будучи вдячними, що Христос відіграє важливу роль у їхньому житті. Ми можемо сказати таке у відповідь: «Чудово! Ти міг розповісти мені, коли прийняв рішення довіритися Христу?» Таке питання запрошує людину поділитися своїм свідченням. Через їхню розповідь ви зрозумієте, чи дійсно людина розуміє центральну роль Євангелія і віри в Ісуса.

 

Інколи люди вагаються куди себе віднести на малюнку. Вони можуть вигадувати чудернацькі відповіді. Така відповідь говорить нам, що вони не відносять себе повністю до верхньої лінії. Однак їхнє самовизначення є важливим, бо дає нам змогу поставити наступне запитання: «Де б ти хотів бути на цьому малюнку?»

Відповідь №1

Самоцентричне життя


Відповідь №2

Христоцентричне життя


Відповідь №3

Жодне, або «між тим і тим»

Час на спробу

 

Ми найкраще засвоюємо знання через практику.

 

Прочитайте зі своїм напарником три варіанти розвитку подій. Тоді, за допомогою кіл, проведіть духовне самовизначення один одному. Поясніть кола вашому напарнику та задайте перше запитання. Нехай ваш партнер відповість однією з трьох відповідей вгорі. Тоді взаємодійте відповідно.

 

Потренуйтеся тричі, обираючи найпоширеніші відповіді.

Яке коло найкраще символізує твоє життя

Як допомогти людині із самовизначенням

Коло, де Я сидить на троні

Якщо хтось ототожнює себе з людиною на троні, то доречно вислухати відповідь та перейти до наступного запитання.

Коло, де Христос сидить на троні

Коли хтось ототожнює себе з людиною, у центрі життя якої є Христос, то нам треба висловити підбадьорення.Ототожнення з Христом – це дуже важливо. В той же час нам потрібно більше дізнатися про цей досвід людини. Можете запитати: «Чи міг би ти розповісти мені про поворотний момент в житті, коли коло з Христом почало символізувати твоє життя?» Це дає людині змогу поділитися своїм свідченням з вами. Так ви зможете краще зрозуміти, чи людина справді розуміє Євангеліє, а чи може не зовсім розуміє, що означає коло з Христом на троні.

Жодне, або між тим і тим

Ця відповідь цікава. Небажаним наслідком такої відповіді є довга дискусія про те, що означає «між тим і тим». Наступне запитання заглядає у серце людині, даючи змогу висловити бажання про їхнє життя.

Наступне запитання ототожнення:

 

Ми хочемо дати людині можливість повірити в Христа. Запитання: «Де, на малюнку, ти хотів би бути?» допомагає деяким людям постати перед вибором. Звісно ж, є різні відповіді на це запитання.

 

Якщо хтось хоче, що його життя було схожим на коло правору, то доречно продовжувати пояснювати як вони можуть повірити та прийняти Христа.

 

Нам потрібно бути готовими взаємодіяти з людьми, які говорять, що хочуть самі керувати своїм життям. В такому випадку ми можемо сказати, що, можливо, прийде день, коли їм захочеться довіритися Христу. Саме тому ми б хотіли коротко пояснити як це зробити.

 

Якщо людина відкрита до цієї інформації, то продовжуйте пояснювати про христоцентричне життя на наступній сторінці.

Час на спробу

 

З вашим напарником дайте дві різні відповіді на запитання «Який малюнок ви хотіли б, щоб символізував ваше життя?»? 

 

 

На завершення залишилося одне запитання: «Чи ця молитва відображає бажання вашого серця?» Бог може використати таке запитання, щоб привести людину дуже близько до вибору. Якщо людина висловила бажання довіритися Христу, то запропонуйте їй молитву покаяння. Запросіть її помолитися або своїми словами, або повторюючи за вами. Якщо хтось приймає Христа, або вже є віруючим.

 

Коли хтось приймає Христа, або вже є віруючим, то можна поставити такі два запитання.

 

♦ Чи це все важливо для тебе?

♦ З ким із своїх друзів ти б хотів цим поділитися?

 

Заохочуйте таку людину записати собі їхні імена та поділитися з ними Євангелієм.

Практичні кроки

 

Ідіть зі своїм другом, або кимось, хто розділяє ваше бажання донести Христа людям. Діліться своєю вірою та допомагайте людям зрозуміти, де вони перебувають у своїй духовній мандрівці. Попросіть Господа приготувати шлях, щоб ви могли розповісти новій людині про Христа.

 

Розмірковуючи про вивчене

 

Що ви навчилися про допомогу людями правильно визначати свій духовний стан?

 

Що було легко під час розмови з людиною?

 

Що можна покращити наступного разу?

 

Чи був момент у розмові, коли ви хотіли підсилити міжособистісний зв’язок, але вам було це важко? Розмірковуючи про це, чи є у вас ідеї щодо того, як це змінити наступного разу?

 

Обговоріть цей матеріал зі своїм вчителем чи наставником. Попросіть їх поділитися знання про те, як будувати стосунки з ближніми.

 

Якщо ви хотіли б бачити, як деякі студенти працюють з різними відповідями наступне відео буде цікаво.

Click for MEDIA CREDITS


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.