03. Євангеліє співчуття

«Поводьтеся мудро з чужими, використовуючи час. Слово ваше нехай буде завжди ласкаве, приправлене сіллю, щоб ви знали, як ви маєте кожному відповідати».  

До Колоссян 4:56

Що і чому

 

Усі люблять добру і змістовну розмову. Студенти повсюди шукають справжнього особистісного спілкування. Саме такий контекст ми намагаємося створити. У такому середовищі дискусія стає природною.

 

Як збільшити кількість таких змістовних розмов? Як нам бути мудрими співрозмовниками і вміти зацікавити людей? Цей урок допоможе нам виробити деякі навички та відповідне мислення, що допоможе нам створити підґрунтя для глибшого зв’язку з людиною.

 

Навчаючись зі Слова

 


Прочитайте Матвія 9:36

 

"А як бачив людей, змилосерджувався

Він над ними, бо були вони змучені та розпорошені,

як ті вівці, що не мають пастуха."

Що означає, що Ісус змилосердився над людьми? Які були потреби в людей, що й спонукували Його змилосердитися?

 

Як нам мати таке ж милосердя?

 

Ми стаємо милосердними, коли у нас з’являється серце за загубленими, як у Ісуса.

 

Прочитайте до Колоссян 4:2-6.

натисніть для тексту

Вірші 2-3. Павло просить про молитву. Але просить не про свої власні потреби. Про що він просить своїх друзів молитися?

 

Вірші 3-4. Павло виявляє своє бажання про «слово». Слово – це послання Євангелія, яке в результаті призвело до ув’язнення Павла. Які бажання висловлює Павло про це слово?

 

Вірш 4. Павло просить своїх друзів молитися, щоб б він звіщав Євангеліє «як йому належить». Звісно є способи, якими «належить говорити», а також є способи, якими не треба говорити. Павло просить своїх друзів молитися за Євангелія, щоб проповідувати його належним чином.

 

Що, на вашу думку, це означає?

 

Вірші 5-6. Павло навчає своїх читачів як поводитися з «чужими», тобто невіруючими. Він дає дві поради.

 

Стосовно часу/можливості Павло каже ...

 

Стосовно того, як віруючі мають говорити, Павло каже ...

 

Проповідь Євангелія – це настільки важливо, що ми, як і Павло, повинні просити інших молитися за наше проповідування доброї новини. Ми хочемо ділитися про Христа мудро, говорячи як нам належить. Ці слова також говорять, що у нас є відповідальність бути готовими поділитися Євангелієм належно та ефективно.

 

Вірш 6. Павло використовує колоритну мову, даючи нам пораду як розмовляти з невіруючими. Він каже, що наше слово має бути «приправлене сіллю». 

Case Study

 

Оана була самотньою. Лише декілька людей знали про це. Вона була вродливою, розумною і здавалася впевненою. Але в душі вона боролася з сумнівами та ранами від болючих стосунків.

 

Вікторія була звичайною студенткою. Не надто популярною. Вона важко працювала, ходила на пари і намагалася підтримувати контакт з якомога більшою кількістю людей. Вона ніколи не була надто екстравертною, але у неї завжди було безліч мотивації. Минулого року Ісус змінив її життя. Тоді вона вперше молилася. Читала Біблію і дізналася, що у Бога є план для неї.

 

Коли Вікторія почала розмовляти з Оаною, то це була звичайна бесіда. Оана ніколи б не вибрала Вікторію для знайомства. Але Віка (як її називали) мала один дар. Вона, здавалося, цікавилася в Оані і завжди ставила змістовні запитання. Її позитивний дух був наче свіжим ковтком повітря.

 

Під час однієї такої розмови Віка помітила, що не помічали інші. Їй здалося, що вона побачила тінь журби в Оані. Ця журба вплинула на Віку. Вона торкнулась її. Віка почала молитися за Оану і шукала інших спроб познайомитися більше з Оаною.

 

Одного чудового дня Віка побачила, що Оана сиділа на лавці. Віка підійшла і сіла поруч. Тепер розмови у них зав’язувалися легко і невимушено. Запитання з’являлися за запитанням. Через ці запитання у них з’явився зв’язок. Тоді Віка зробила крок віри. Вона сказала, що тепер є щасливішою, аніж колись, а цей рік – один з найкращих років у її житті. Оана зітхнула і, ледь ворушачи губами, вимовила: «Напевно це класно». Віка ствердно кивнула, а тоді додала: «Хочеш я розповім, що сталося»? Того дня Оана вперше почула правдиву Євангелію.

 

Вікторія

Оана

Цій історії бракує драми. Нема ні великого конфлікту, ні кульмінаційної трагедії. Це історія про сіль і як були сіллю у світі. Ми повинні бути сіллю у повсякденному ритмі життя.

 

Чим можна пишатися у прикладі Вікторії та її рішеннях?

 

Павло у Посланні до Колоссян 4:6 сказав, що наше слово повинне бути «приправлене сіллю». Одна з функцій солі – це «додати смаку», яким чином Вікторія була «приправлена сіллю»?

 

З’єднуючись з Істиною

Ми б усі хотіли будувати діалоги і знайомитися з людьми, як Вікторія з Оаною. Ми хочемо займати позицію піклування, що вдавалося Вікторії. Ми хочемо зі співчуттям ділитися Євангелієм. Зрештою, наш Спаситель «бачив людей і змилосерджувався над ними». (Матвія 9:36)

Проповідник Євангелія – наче дослідник

Розвиваючи свої навички євангелізації, ми зосереджуємося на тому як ми доносимо послання ТА як ми взаємодіємо з іншими. Людям більше до вподоби розмова, якщо вони відчувають любов і турботу. Вони чуйні до будь-яких неузгодженостей у нашій розмові. Наприклад, якщо ми говоримо про Божу любов, але не показуємо її, то люди мають усі права сумніватися у достовірності нашої доброї новини.

Проповідник Євангелії є глибоко зацікавлений у людині з яким він/вона розмовляє. Бог любить людей і пожертвував Своїм Сином, щоб дати людям відкуплення. Вони несуть образ свого Творця. Бог терпляче чекає на них… «бо не хоче, щоб хто загинув, але щоб усі навернулися до каяття». (2 Петра 3:9).

Один зі способів виявити турботу та любов – це проявити зацікавлення в людині. На жаль, ми витрачаємо багато часу, щоб бути цікавими (розповідаючи цікаві історії, використовуючи різноманітні ілюстрації), але нам не вдається висловити, що ми зацікавлені в людині. Для того, щоб виявити зацікавлення, ми повинні бути добрими дослідниками, ставлячи добрі запитання. Нам потрібно збільшити нашу цікавість про людину. Намагаючись дізнатися, що їм важливо і що є їхніми цінностями, ми досягаємо їх, а таким чином зав’язуються справжні стосунки. Коли ми слухаємо історію інших, то дізнаємося як нам розповісти Євангеліє особисто.

Подумайте про три запитання, які ви можете поставити комусь, бо хочете висловити зацікавлення. Запишіть запитання нижче.

Досліджуючи те, що Бог робить у їхньому житті

На додачу до виявлення зацікавлення, добрі запитання допомагають людям розповісти свою історію. Кожен з нас перебуває у духовній мандрівці, яка має минуле, теперішнє і майбутнє. Ви можете дослідити де людина була, де перебуває зараз і куди вона йде за допомогою таких запитань. Бог може використати ці запитання, щоб допомогти нам зрозуміти, що Він робить у їхньому житті.

Дослідіть, де людина була:
♦ Яким був твій контакт з релігією у дитячому віці?
♦ Що для тебе означала духовність в твоєму житті?
Дослідіть, де людина зараз:
♦ Як би ти описав свої релігійні вірування?
♦ У твоєму розумінні, Ким є Ісус?
Дослідіть, куди людина прямує:
♦ На твою думку, ти наближаєшся до Бога, віддаляєшся від Нього, чи перебуваєш на тому ж місці?

Найкращі дослідники – це чуйні дослідники

Чуйність – це потужна сила. Вона згуртовує людей. Чуйність може зробити з двох незнайомих людей міцних друзів.

Що ви навчилися з цього відео?

 

Чому це відео таке потужне?

 

Як чуйність може вплинути на наше проповідування Євангелії?

 

Загальний підсумок:

 

Чуйність та допитливе зацікавлення впливають на наші стосунки. Вони сприяють діалогу та зв’язку. Небагато людей надіються, що хтось «піднесе» їм інформацію сьогодні. Напротивагу, більшість людей приємно здивовані, коли хтось починає перейматися ними та ставити запитання.

 

Практичні кроки

 

Ваше завдання – це почати розмову. Під час такої розмови вам потрібно бути чуйним дослідником, виявляючи Богом дане зацікавлення.

 

Почніть з молитви, щоб Бог примножив ваше милосердя та дав вам справжню любов до людей, з якими ви розмовляєте. У розмові шукайте шляхи, щоб зміцнити ваш зв’язок. Ставте запитання. Дізнайтеся про зацікавлення людини та релігійне минуле.

 

Ваша ціль – це виявляти любов, справжнє зацікавлення, вправлятися у можливості ставити добрі запитання, щоб допомогти привести людину до Ісуса.

 

Чого ви навчилися через цей досвід?

 

Які запитання допомогли вам виробити справжній зв’язок?

 

Чи був момент у спілкуванні, коли ви хотіли підсилити особистісний зв’язок, однак це було важко? Поміркуйте про таку ситуацію, чи є у вас ідеї що можна було б змінити наступного разу?

 

Click for MEDIA CREDITS


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.