11. Я і моя комана

«Тільки живіть згідно з Христовою Євангелією, щоб, чи прийду я й побачу вас, чи й не бувши почув я про вас, що ви стоїте в однім дусі, борючись однодушно за віру євангельську». 

До Филип'ян 1:27

Що і чому?

 

Коли ми приходимо до Христа, то стаємо частиною Божої сім’ї. Ми не одні! З нами не лише обіцянка Ісуса, що Він «завжди буде з нами» (Матвія 28:20), але й у нас також є наші брати і сестри у Христі. Дехто з тих братів та сестер є у вашому університеті. Працюючи разом, Бог дасть вам змогу твердо стояти в одному дусі, борючись однодушно за віру євангельську. (До Филип’ян 1:27)

Чому ми хочемо «твердо стояти разом»? Навіщо нам «єдиний дух»? Чому нас так бадьорить «спільно боротьба за віру євангельську»? Для цього є багато причин. На даний момент виокремимо одну: те, чого ми намагаємося досягти є дуже великим, щоб одна людина могла з ним впоратися самотужки. Студенти, яким потрібно почути про Христа, є не лише у вашій групі. Вони по всьому місті. Але навіть якби кожна людина у вашому виші почула про Христа, то виникло б запитання: «А як щодо інших міст»? ОБСЯГ місії величезний.

 

Бог покликав нас долати цей обсяг у спільноті. Це найкраще середовище для вашого особистого духовного росту та найкраще середовище для побудови руху. Саме так рух Ісуса продовжує поширюватися по всьому світу.   Саме у єдності одне з одним, у любові один до одного, ті, хто ще не вірять «пізнають, що ми учні Ісуса». (Івана 13:35)

 

Чому команди важливі? Добра робота в команді створює так звану синергію. Синергія – це сумарний ефект, який полягає у тому, що при взаємодії двох або більше будівничих руху їхня дія суттєво переважає ефект окремих працівників.   – Перегляньте відео про роботу в команді.

Що ви зрозуміли про роботу в команді та синергію, на основі цього відео?

 

 

Що таке команда?

 

Команда, що будує рух, – це –

 

“«Спільнота учнів зі спільним баченням,

які присвячують себе для спільної мети».

 

(Тобто виконання Великого Доручення)

 

Навчаючись зі Слова

 

Книга Екклезіаста – це одна з книг Старого Завіту, яку називають «книгою мудрості». Це збірка лаконічних висловів та принципів, які дають нам розуміння в житті. В Екклезіаста 4:9-12 читаємо про мудрість спільної праці.

 

Прочитайте Екклезіаста 4:9-12.

натисніть для тексту

Випишіть переваги праці вдвох від праці наодинці:

 

Прочитайте Ефесян 4:1-7, 11-16

натисніть для тексту

У віршах 1-3 Павло закликає віруючих в Ефесі «поводитися гідно покликання, що до нього покликано вас». Що згідно з Павлом повинно характеризувати людину, яка поводиться гідно свого покликання?

 

У віршах 4-6 Павло наголошує про єдність віри. Які речі об’єднують усіх віруючих?

 

Вірші 11-13 наголошують на різноманітності тіла Христового. Іншими словами єдність не означає, що усі християни однакові. Які ролі чи дари Бог дав різним християнам?  

 

Яка Божа мета в обдаруванні нас різними ролями та дарами? Іншими словами, який повинен бути результат від такої різноманітності? (Вірші 12-13)

 

Що 16 вірш говорить про важливість різноманітності?

 

З одного боку Павло наголошує на «єдності», з іншого він підкреслює різноманітність. На перший погляд може здатися, що ці речі суперечать одне одному. Опишіть як, на вашу думку, єдність та різноманітність працюють разом в одній команді.

 

З’єднуючись з Істиною

 

Розбудова команди та вклад у неї – це необхідний крок для розвитку духовного руху в нашому університеті. Ви, як лідер, повинні зібрати інших лідерів, об’єднавши зусилля для служіння Господу. Бог не хоче, щоб ви робили усю роботу самотужки.

 

Інколи праця разом може бути важкою. Ми не завжди ставимося одне до одного як належить. Людям може щось не сподобатися, щось образити, навіть можуть виникнути конфлікти та непорозуміння. Тому і не дивно, що Павло пише віруючим в Коринті: «Тож благаю вас, браття, Ім'ям Господа нашого Ісуса Христа, щоб ви всі говорили те саме, і щоб не було поміж вами поділення, але щоб були ви поєднані в однім розумінні та в думці одній»! (1 до Коринтян 1:10)

 

Коли ми «єдині в Христі», то матимемо одну думку і розум. Ми служитимемо нашому Господу у єдності та гармонії, функціонуючи як одне тіло. Однак, така гармонійна співпраця не відбувається автоматично. Павло закликає своїх учнів до єдності та спільної праці.

 

В Посланні до Ефесян 4:29-32 Павло говорить християнам як ставитися одне до одного. Що ці речі мають спільного з тим, як команда має працювати разом?

 

Якщо члени команди не братимуть до уваги вказівки Павла із цих віршів, то як це вплине на команду?

 

Довіра – це дуже цікава річ у Писанні. У самій Біблії це слово вживається безліч разів. Кожного разу Бог закликає Свій народ довіряти Йому, а не комусь чи чомусь іншому. Лише Бог Один може не розчарувати.

 

 

У довірі ми споглядаємо на Господа та бачимо, що Він покликав нас до праці разом. Він помістив нас в одну сім’ю і зробив нас взаємозалежними одне від одного. Як вияв довіри до Господа, ми приймаємо цю структуру та погоджуємося, що вона добра. У вірі ми дізнаємося як наш благий Господь запланував нашу спільну працю, маючи один розум та одну мету.

 

Ви напевно знаєте багатьох сильних віруючих, які заслужили вашу довіру та повагу. Ті, хто наслідують Христа стали гідними нашої довіри, бо у них ми бачимо руку нашого Спасителя. Але це не повинно бути нашим головним аргументом для співпраці. Радше ви повинні працювати разом через те, що наш Господь покликав нас до спільної праці на Його ниві.

 

Пам’ятайте визначення команди: «спільнота учнів зі спільним баченням, які присвячують себе для спільної мети». Не забувайте, що команда рухається до спільної мети.

 

Практичні кроки

 

Ваші практичні кроки залежать від вашого контексту. Якщо ви зараз ще не маєте команди, то вашим першим кроком буде зусилля для створення команди. Якщо у вас вже є команда, то вам треба вкладати зусилля у команду, щоб вона шанувала Господа та була ефективною у своїй меті.

 

 

Створення команди

 

Якщо у вас зараз немає команди, вам потрібно:

 

Знайти учнів зі спільним баченням.

⇒ Запросіть учнів зі спільним баченням приєднатися до створення руху. Коли ви зустрінете таких людей, то поділіться з ними вашим серцем та баченням. Дайте їм знати, що ви молитеся, щоб Бог з’єднав вас з іншими людьми. Попросіть їх приєднатися до створення руху.

⇒ Почніть запитувати про інших. (Мережа). Питайте людей, чи знають вони послідовників Христа? Запитайте, чи знають вони про когось, хто захоплений ідеєю проповідування серед студентів. Зв’яжіться з цими людьми.

Помоліться, просячи Господа скерувати вас до інших працівників у вірі.

Продовжуйте вести людей до Христа, які стануть учням зі спільним баченням.

Зберіть цих людей разом та обговоріть створення руху. Ваша команда може сформуватися з того, що до вашої праці приєднуватимуться нові віруючі.

 

Вклад у команду:

 

Якщо у вас вже є команда, подякуйте Господу. Тоді можете поставити собі запитання: «Що я можу зробити, щоб покращити ефективність своєї команди»? Оберіть дві пропозиції та обговоріть їх з вашою командою:

 

1  Оцініть вашу команду, щоб визначити чи вона зосереджена на будівництві руху чи на чомусь іншому. Поділіться вашими спостереженнями з членами команди та попросіть членів команди поділитися своїми думками щодо цього.

2. Чи є у вашої команди чітка мета? Якщо ні, то попрацюйте разом над нею. Добра мета є чіткою, мотивуючою та легкою, щоб ділитися з іншими.

3. Чи знаєте ви сильні сторони і дари одне одного? Обговоріть, що кожний член команди має унікальні дари, які сприяють досягненні мети.

4. Вивчіть Екклезіаста 4:9-12 та Ефесян 4 разом на командному вивченні Біблії. Оберіть 2-3 приклади для наслідування та почніть застосовувати їx.

5. Якщо ви не збираєтеся на щотижневе вивчення Біблії, то саме час почати.

 

 

Обговоріть ці пункти з вашим вчителем/наставником.

Click for MEDIA CREDITS


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.