18. Сила молитви

«Ні про що не турбуйтесь, а в усьому нехай виявляються Богові ваші бажання молитвою й проханням з подякою».

До филип'ян 4:6

Що і чому

 

Молитва – це вияв стосунків і зв’язку з Богом. Ставши частиною Божої сім’ї, у нас з’являється привілей розмовляти і завжди бути на зв’язку з нашим Небесним Батьком. Господь любить нас і закликає перебувати у тісному зв’язку з Ним. Він насолоджується цими стосунками, тому просить нас молитися безперестанку. Він велить нам, щоб ми шукали Його і обіцяє, що ми неодмінно знайдемо Його, якщо шукатимемо. Бог чує нас, коли ми молимося, Він відповідає і ми бачимо як Він працює.

 

Цар Давид надихав покоління віруючих словами: «Ліпший бо день на подвір'ях Твоїх, аніж тисяча в іншому місці»! (Псалом 83:11). Для Давида зв’язок з Богом був безцінний. Він зачаровувся красою, могутністю та дивовижністю свого Царя. Він кликав до Господа у моменти своєї слабкості. Він дякував Богові за свої перемоги. Він був прикладом постійного зв’язку з Богом, який виявлявся у постійній молитві.

 

Ісус, через Свою жертву на хресті, дав нам новий доступ до Небесного Батька. Скрикнувши: «Звершилося», завіса у храмі роздерлася, символізуючи, що тепер люди мають доступ до Бога через справу Христа. Тому ми можемо входити у присутність Божу з впевненістю та радісним серцем. Ми знаємо, що стоїмо перед Господом чистіші за сніг через прощення, викуплене Христовою жертвою. Христос забезпечив нам зв’язок з Отцем.

 

«Отож, приступаймо з відвагою до престолу благодаті,

щоб прийняти милість та для своєчасної допомоги знайти благодать».

До Євреїв 4:16

 

Інколи наш зв’язок з Богом є дуже особистим, коли ми зустрічаємося з Ним наодинці. Іншого ж разу молитва – це групова діяльність, коли ми молимося разом. Спільнота шукає Бога, зустрічає Бога, слухає Бога. Оскільки Бог є центром нашого руху, молитва у ньому займає центральне місце. Це наша стихія. Здоровий рух молиться. Здоровий рух насолоджується зв’язком з Небесним Батьком.

 

Навчаючись зі Слова

 

Ісус Навин був обраний Богом, щоб привести єврейський народ до обіцяної землі. Щоб цього досягти, Ісус Навин повів народ у збройний конфлікт. Він боровся з ворогами. Він вів Божий народ, щоб отримати обіцяне спадкоємство.

 

Але Ісус Навин – не просто успішний полководець. Він був людиною, яка любила Бога, молилася і вела свій народ у пошуках Господа.

800-Joshua-C06

Прочитайте Ісуса Навина 24:1

 

“І зібрав Ісус усі Ізраїлеві племена до Сихему,

і покликав Ізраїлевих старших, і голів його, і суддів його, і урядників його

і поставали вони перед Божим лицем.”

 

Що ви помітили про контекст цієї історії?

 

Хто був присутнім на зустрічі?

 

Що найперше Ісус Навин звелів зробити народу?

 

Лідер народу Божого зібрав народ разом і НАЙПЕРШЕ, що вони зробили, – це «постали перед Господом». Напевно в Ісуса Навина був великий список обов’язків, які потребували його участі. Він відповідав за управління людьми, встановлення справедливості і забезпечення захисту людей. Але він почав з того, що повів людей до Бога. Стосунки з Богом для нього мали найвищий пріоритет. Постаючи перед Богом, ми віддаємо пріоритет молитві, поклонінню та духовній залежності.

 

Ісус Навин був прикладом лідера, який розумів Божі пріоритети. Ісус Навин ефективно доносив Боже послання до Божого народу і закликав їх бути присвяченими.

 

Прочитайте Ісуса Навина 24:14-21

натисніть для тексту

 

Яким було Боже послання до народу? (Вірш 14)

 

Як народ мав сповнити це покликання? (Вірш 15)

 

Що народ вирішив зробити?

 

Як Ісус Навин був добрим прикладом для людей?

 

Ми можемо почерпнути корисний урок з цього прикладу духовної спільноти. Вони постали перед Господом. Вони шукали Боже слово і ведіння. Вони обрали слідувати за Господом. Як і тоді, так і зараз, Бог закликає Своїх людей приходити до Нього і молитися.

Прочитайте 2 Хронік 7:14

 

і впокоряться люди Мої, що над ними кличеться Ім'я Моє, і помоляться, і будуть шукати Ім'я Мого, і повернуть зо злих своїх доріг, то Я вислухаю з небес, і прощу їхній гріх, та й вилікую їхній Край. (2 Хронік 7:14)

 

Бог поділився цими словами з людьми у дуже цікавому контексті. Більша частина попереднього розділу – це одна довга молитва народу Божого, який зібрався разом. (2 Хронік 6) У контексті молитви Господь наголошував на важливості молитви. Він велів усім Своїм людям шукати Його, говорити з Ним, з’єднуватися з Ним. Бог у цьому тексті пов’язує Свої обіцянки з молитвою. Якщо Його народ буде молитися, то Бог їх почує, відповість їм і згідно з уривком увесь край буде вилікуваним.

 

У Новому Завіті бачимо, що Божий народ молився разом, коли на них зійшов Святий Дух (Дії 2). Коли народ Божий перебували в молитві, Бог обрав послати їм Своє благословіння. Ця динамічна духовна спільнота була присвячена молитві (Дії 2:42).

 

Молитва – це невід’ємна діяльність Божої спільноти. Спільнота, яка любить Господа, постає перед Ним. Вона шукає Господа у молитві і готує себе, щоб виконувати Божі заповіді. Наші рухи служать Господу у схожий спосіб. Ми приходимо перед Господом і з’єднуємося з Ним як спільнота. Це приємно Богові.

 

Причини, чому ми молимося разом:

 

Ісус сказав: «Ще поправді кажу вам, що коли б двоє з вас на землі погодились про всяку річ, то коли вони будуть просити за неї, станеться їм від Мого Отця, що на небі! Бо де двоє чи троє в Ім'я Моє зібрані, там Я серед них». (Від Матвія 18:19-20)

 

У цьому уривку Ісус особливо наголошує на спільній молитві Своїх послідовників. У чому причина такого наголосу?

 

Ісус заохочував Своїх послідовників до молитви. У Своїй нагірні проповіді Він сказав: «Просіть і буде вам дано, шукайте і знайдете, стукайте і відчинять вам; бо кожен, хто просить одержує, хто шукає знаходить, а хто стукає відчинять йому». (Матвія 7:7-8)

 

Які результати можемо очікувати, якщо будемо просити, шукати і стукати?

 

Думаючи про наш рух і цей малюнок, на якому зображена спрощена ілюстрація будівництва нашого руху, про що ми повинні просити Господа?

 

Після заохочення молитися, шукати і стукати, Ісус підсумовує риси Бога у Матвія 7:9-11. Що ми дізнаємося про Отця з цього тексту і як це повинно впливати на нашу молитву?

 

З’єднуючись з Істиною

Prayer-Team-Banner-2-960x250

У вашому зрості як вірні учні, ви, безсумнівно, молитеся наодинці. На цьому уроці, однак, ми звертаємо увагу на розвиток молитовної спільноти. Божі люди повинні поставати перед Господом як сім’я, виявляючи любов і присвяту до Бога. Ми покликані шукати Господа не лише, коли ми наодинці, але й коли сходимося разом.

 

Усі ми виросли в певному культурному середовищі, яке впливає на наш світогляд. У цій частині світу багато народів мають великий історичний та культурний досвід християнства. Ці культурні реалії формують наші очікування щодо того, як повинна проявлятися віра. Багато звернули увагу, що з їхнього досвіду, наголос на групову молитву є слабким. Людям є дивним збиратися разом на молитву. Вони виросли у сім’ях, які не молилися разом. Вони звикли, що молитву делегують якомусь «професіоналу», як от священику, монаху тощо. Щоб стати молитовним рухом, ми повинні просити Господа навчити нас, як Він хоче, щоб Його спільнота молилася.

 

Ми присвячені до розвитку молитовних рухів. Ми знаємо, що найбільше про молитву ми дізнаємося під час самої молитви. Тому ми радіємо, коли студенти у сотні вишах збираються у маленьких кімнатках, щоб шукати Бога і «поставати перед Ним. Ми швидко запрошуємо нових віруючих допомогти нам з молитовним часом. Ми віримо, що зростаємо, коли молимося.

 

Коли рух збирається разом, ми молимося одне за одного. Ми молимося за самий рух. Ми просимо Бога відкрити очі тим, хто є духовно сліпим (2 до Коринтян 4:4). Ми молимося за світ. Ми просимо Бога допомогти нам рости. У нас є тисячі причин, щоб молитися.

Практичні кроки

 

Для того, щоб зміцнити молитву у вашому русі, можна зробити кілька кроків.

 

♦ По-перше, якщо у вашому русі уже є молитовні зустрічі, приєдайтеся до них. Не думайте, що якщо ви не можете відвідувати всі зустрічі, то не зможете відвідувати зовсім. Молитовні зустрічі – це не клуб. Молитовний час – це час для Божих дітей, щоб збиратися разом та шукати Його лиця.

♦ По-друге, якщо у вашому русі не має молитовної групи, то запросіть двох чи трьох віруючих приєднатися до вас у молитві

♦ По-третє, зголосіться провести частину молитовної зустрічі. Бог використає вас і підкаже вам як повести ваших друзів у пошуку Його лиця. Бог працюватиме у вас і через вас, а ваша спільнота буде шукати Господа та Його волі.

 

Коли ви ведете молитовну зустріч, спонукуйте людей молитися за ключові елементи будівництва руху. Наступні запитання можуть допомогти вам приготуватися:

Як наш рух може молитися за загублених? Як ми можемо ?

 

молитися за наші спроби євангелізації?

 

Як наш рух може молитися за новонавернених віруючих? (Моліться за них поіменно)?

 

Як наш рух може молитися за свій ріст в учнівстві? Про що нам треба просити у Бога стосовно нашого зросту?

 

Попросіть Бога зробити вас чоловіком чи жінкою молитви, щоб завжди бути готовим молитися за тих, хто попросить про молитву.

Click for MEDIA CREDITS


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.