16. Середовище духовного руху

«Ви світло для світу. Не може сховатися місто, що стоїть на верховині гори».

Матвія 5:14

Що і чому

 

На попередньому уроці про духовні рухи ми повторили визначення руху та наголосили на його ключових елементах: завойовувати, збудовувати та відправляти. На цьому уроці ми зосередимо свою увагу на тому що таке рух і якою є його діяльність. Поговоримо про те «як» рух досягає своїх цілей.

У 1 Самуїла 13:8-15 знаходимо історію про царя, який одного напруженого дня намагався сповнити своє завдання. У цьому уривку цар Саул робить кілька чітких кроків, які на його думку мали привести народ до успіху:

  •           ♦ Він готує людей до бою.
  •           ♦ Він розробляє план і стратегію для битви.
  •           ♦ Він шукає Бога перед битвою.
  •           ♦ Він приносить жертву Богові.

 

Окремо взяті кроки можуть здатися дуже відповідальними з боку царя, коли народ у небезпеці. Але була одна фундаментальна проблема у тому як Саул виконував своє завдання.

 

Коли пророк Самуїл з’являється в цій історії, то його дуже турбують дії Саула (вірші 11 та 13). Саул взяв ситуацію під свій контроль та не зачекав на Господа. Йому не вдалося довіряти Богові. Він взяв на себе відповідальність, яка не була його. Наслідки були сумними.

 

Як результат, Бог сказав Саулу, що його дім не матиме династії на троні Ізраїля. Бог обере іншого лідера для народу. У 1 Самуїла 13:13-14 читаємо про обіцянку, що наступний лідер буде «мужем за Божим серцем».

 

У 1 Самуїла 13 ми бачимо приклад чоловіка, який був готовий робити багато правильних речей, але не робив їх так, як бажав Бог. Це вчить нас тому, що те ЩО ми робимо завжди має бути у згоді з тим ЯК ми це робимо. Це важливо для Бога.

 

Як рух ми повинні брати участь у завойовуванні (з’єднуючи загублених з Христом), збудуванні (учнівство, що змінює життя ) та відправлянні (примноженні лідерів). Але те, як ми досягаємо цих цілей також важливо. Ми повинні робити це у спосіб достойний Господа. Це має бути результат нашого слідування за Богом, а не через наші зусилля.  

 

Тому приходимо до головного питання цього матеріалу: «Як нам виконувати завдання руху як лідери «за Божим серцем»? Про це і піде мова далі.

.

saul-cortada-noticia-566x380

Навчаючись зі Слова

 

Бог працює через Своїх людей, щоб збудувати Свій рух.

 

До того як ми прочитаємо головний уривок цього уроку, буде корисно повторити, що сталося одразу після 4 розділу книги Дій.

 

Бог зробив чудо через Петра та Івана. Чоловік, який був калікою 40 років був зцілений! Після цього чуда Петрр та Іван проповідували Євангеліє в храмі. Багато людей відгукнулося, довіривши свої життя Ісусу, Господу і Спасителю.

 

Прочитайте Дії 4

натисніть для тексту

 

На скільки складною була ситуація для Петра та Івана, особливо судячи з віршів 1-7? Яким чином вони стикнулися з невизначеністю та дискомфортом?

 

Уявіть себе на їхньому місці. Якби декан чи голова кафедри, або ж важливі люди в міській раді ставилися до вас схожим чином і заборонили вам ділитися своєю вірою, щоб ви зробили?

 

У віршах 8-20, що зробили Петро та Іван? Опишіть «як» вони поводилися.  

 

Якою була відповідь Петра та Івана релігійним лідерам? (Вірші 19-20)

 

У 23 вірші ми бачимо як ці події вплинули на рух у Єрусалимі. Скористайтеся таблицею нижче, щоб обговорити «що» і «як» в діях руху. Візьміть до уваги вірші 23-31.

Опис під картинкою: Інколи Божі діти перебувають під сильним тиском

Що зробив рух


 

Як вони це зробили


 

Про що учні просили Бога? (Вірші 29-30)

 

У 32 вірші ми знаходимо загальний опис руху в Єрусалимі. Читаючи опис, поміркуйте про атмосферу в русі. Перерахуйте всі важливі елементи, які, на вашу думку, посприяли цій атмосфері.

 

Ця історія не має на меті дати нам повний опис руху. Але вона дає нам добрий приклад того, як росте рух.

З’єднуючись з істиною

 

Вивчаючи Боже Слово, ми знаходимо кілька ключових елементів, які описують атмосферу зростаючого руху. Ці елементи не обмежуються конкретними видами діяльності. Вони описують культуру середовища здорового духовного руху.

 

Духовна залежність:

 

Лише Бог може побудувати рух. Це Його праця. Ми лише долучаємося до Його праці як слуги чи співробітники. Ми залежні від Бога у всьому. Подумайте про залежність від Господа на основних елементах руху:

 

З’єднуючи загублених з Ісусом (ЗАВОЙОВУВАТИ):

Ісус сказав: «Ніхто бо не може до Мене прийти, як Отець, що послав Мене, не притягне його, і того воскрешу Я останнього дня» (Івана 6:44). Якби не милість Бога, то ніхто б не прийшов до Нього. Від початку до кінця, кожен крок навернення загублених людей є благодаттю Бога.

 

Учнівство, що змінює життя (ЗБУДОВУВАТИ):

Павло добре сказав. Він та Аполлос мали свою роль у цьому процесі – посадити і поливати. Але лише Бог зростив (1 до Коринтян 3:6). Зміна життя – це завжди праця Бога. Вона перевершує наші старання. В учнівстві ми повністю залежимо від Господа.

 

Примноження лідерів (ВІДСИЛАТИ):

Розвиток лідерів відбувається на твердій основі учнівства. Ми щойно сказали, що учнівство – це Божа праця. Протягом усієї Біблії ми також бачимо як Бог обирає лідерів. Він дає їм навички та все необхідне для виконання їхньої місії. Бог примножує лідерів, а ми маємо привілей докластися до цього процесу як Його слуги.

 

Як здоровий рух висловлює свою залежність від Бога?

Ми хочемо, що б все, що ми робимо у нашому русі, виходило з сердець, які повністю залежать від Господа. Рухи, які довіряють Господу в усьому, практикують наступне:

 

♦   Рух регулярно молиться. Ми завжди приходимо до Господа. Ми визнаємо, що не здатні виконати Його цілі. Ми просимо Бога працювати.

♦ Ті, хто є частиною руху, зводять свій взір до неба і чекають на допомогу від Господа.

♦ Залежні рухи беруть приклад з царя Давида, який молився так:

                                 

«У Бозі спасіння моє й моя слава;

                                    скеля сили моєї, моє пристановище в Бозі!.

                                    Мій народе, кожного часу надійтесь на Нього;

                                    серце своє перед Ним виливайте,

                                    Бог для нас пристановище»! (Псалом 61:8-9)

 

Рухи потребують атмосферу залежності, щоб рости.

 

Віра:

 

Залежність, довіра та віра – це сім’я, в якій знаходимо серце християнства. Кожна з них має свій ньюанс.

 

Віру можна описати як вірування, яке веде до дії та зміни. Вірою Авраам покинув свій дім в Месопотамії, щоб іти за покликом Божим. Вірою Рахав заховала шпигунів, які прибули до Єрихону (до Євреїв 11). Ці приклади описують віру, яка виявляється в дії.

 

Ми віримо у великого Бога, Який чинить великі діла. Цей Бог виявив нам Свої наміри і залучив нас до Своєї роботи. Тому ми діємо, щоб зробити так, як Він сказав. Поміркуйте над наступним прикладом:

 

Раду, Петра та Юліан любили Господа і попросили Його започаткувати рух у їхньому університеті. Надходив Великдень, тому вони хотіли зробити щось особливе, щоб вшанувати Господа. Вони знали, що усі їхні друзі поїдуть додому на вихідні, тому вони запланували похід за тиждень до Пасхи. Кожен погодився привести трьох друзів. Раду знадобилося запитати сімох друзів, поки троє погодилося. Петрі – дев’ятьох.

 

Група вирушала в одноденний похід у гори, де Юліан приготував невеличкий квест. Друзі провели цілий день надворі та звісно ж нафоткали багато селфі. День завершився в колибі, де вони не лише приготували вечерю разом, але й Раду, Петра та Юліан мали змогу поділитися своїми свідченнями. Вся пригода була кроком віри. Студенти були творчими, попросили Господа працювати та поділилися Євангелією. Після подорожі Раду помітив, що кожен з присутніх закинув багато фотографій на фейсбук.

Як дії цих студентів виявляли їхню віру?

 

Який зв’язок ви вбачаєте між діями цих трьох студентів та подіями, що описані у Діях 4:8-13?

 

Рухи будуються через віру. Це кисень, яким дихає рух.

 

 

Єдність/спільнота:

 

Наше покоління уражене однією хворобою. Віра стала явищем настільки особистим, що той дух єдності, який колись жив у спільності, перетворився на тьмяну тінь. Залишилося лише кілька індивідуальних дій (люди моляться, хрестять себе, дотримуються посту), які стають показниками духовності. Однак Ісус сказав: «По тому пізнають усі, що ви учні Мої, як будете мати любов між собою». 

 

Рухи – це не вияв індивідуалізму. Рухи збирають дітей разом, щоб збудувати спільноту, яка служить Господу і працює на виконання Великого Доручення. Як будівничі руху, ми присвячуємо себе, щоб любити одне одного, вчитися одне від одного та служити одне одному так само, як ми служимо Господу.

 

Ця спільнота прищепила собі Божу мету, та «гострить одне одного», (Як залізо гострить залізо у Прип. 27:17) для того, щоб виконати мету і принести славу Господу. .

 

Рух розцвітає, коли спільнота росте.

 

 

Працівники з дорученням:

 

Наш великий Бог уже обдарував усіх віруючих дарами. У них є нові серця, духовні дари та багатства у Христі. У них є Дух Божий і голос Доброго Пастиря. Вони є Божою майстерністю, створені з добрих справ (до Ефесян 2:10). Бог довірив їм місію примирення (2 до Коринтян 5:18). Ми НЕЗМІРНО БЛАГОСЛОВЕННІ.

 

Через те, що Бог обдарував нас усім цим, ті, що залучені до духовного руху, мають впевненість діяти. Атмосфера нашого руху підбадьорює усіх зростати через дії, не лише через вивчення чи підготовку до чогось.

 

Павло сказав Тимофію, що він повинен «доручати» вірним людям те, що Бог дав йому. Він мав поводитися як Божий слуга, знаючи, що Бог працюватиме через нього. Духовні рухи вміщають таку віру. Це переконання мотивує нас до служіння. Ми є рухом, бо Бог рухає нас, веде нас та сповнює Свою волю через нас. Ми не хочемо, щоб інші збагачували нас тим, чим Христос уже збагатив.

 

Через те, що Христос дав все це нам, кожна людина володіє місією і вкладає у свій рух.

 

Підсумок:

 

Різного виду діяльність є серцем будівництва руху. Важливо як досягаються цілі у русі. В атмосфері залежності, віри, єдності та працівників з дорученням рух стає приємним для Господа

 

Перегляньте наступне відео. Послухайте саме повідомлення та те ЯК воно представлене. Поміркуйте, чого ви можете навчитися про складову «ЯК» у будівництві руху за допомогою цього відео.

Практичні кроки

 

У вірі, будівничі руху йдуть вперед і часто вчаться як зі своїх досягнень, так і помилок. Бог зростить рух через вас та вашу команду. Перебувайте в залежності від нього, ходіть у вірі та розвивайте спільноту.

 

Пріорітизуйте свою увагу:

 

Ми обговорювали ключові елементи в атмосфері руху:

♦ Духовна залежність                             ♦ Віра

♦ Єдність                                                  ♦ Працівники з дорученням

 

Зверніться до Господа і спитайте, котра із сфер потребує найбільше вашої уваги.

 

Я обираю працювати над:

 

Оцінювання:

 

Оцініть як ваш рух переживає та застосовує духовну залежність, віру, єдність та працівників з дорученням.

 

  Наші сильні сторони:

  

Наші слабкі сторони:

 

Слово від Бога:

 

Попросіть Господа повести вас. Попросіть його відкрити вам те, що вам потрібно робити, щоб ця тема активно допомагала середовищу вашого руху.

 

Запишіть ваші ідеї та поради:

 

Яким буде ваш перший крок?

 

Як нам будувати рухи?

Те, що ми робимо завжди має

бути у згоді з тим як ми це

робимо. Це важливо для Бога.

Залежність

- Безперестанку молимося.
- Звертаємо свій взір на Господа.
- Чекаємо на Боже ведіння.
- Довіряємо Йому завжди.

Ключовий вірш для роздумів:
«Не силою й не міццю, але тільки Моїм Духом, говорить Господь Саваот». (Захарія 4:6)

Віра

Віра – це вірування, яке веде до дії та зміни.
- Вірою Авраам покинув свій дім в Месопотамії, щоб іти за покликом Божим..
- Вірою ми працюємо разом.
- Вірою ми запрошуємо інших приєднатися до нас.
- Вірою ми запрошуємо інших повірити.
- Вірою ми слідуємо за Господом, Який чинить незчисленно більше, ніж ми можемо попросити чи уявити.

Єдність

«По тому пізнають усі, що ви учні Мої, як будете мати любов між собою». (Івана 13:35).

- Хоча віра і особиста, вона не повинна бути індивідуальною.
- Ми потребуємо одне одного.
- Найкраще ми ростемо разом.
- Бог любить, коли ми єдині у поклонінні.
- Ми любимо збиратися разом на молитву.
Ми є спільнота. Одне тіло. Ми єдині у Христі.

Працівники з дорученням

- Бог дав нам усе, що нам потрібно, щоб служити Йому.
- Бог використовує студентів, щоб досягнути студентів.
- Бог веде вас та ваших співробітників, даючи вам бачення та сповнюючи вас Духом.
- Слідуйте за Богом та Його баченням.
- Володійте місією. Започатковуйте рухи там, де ви є і повсюди.

Click for MEDIA CREDITS


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.