15. Збудовуючи прийдешні покоління

«Я не маю більшої радости від цієї, щоб чути, що діти мої живуть у правді».

3 Івана 4

Що і чому

 

У духовному примноженні будівничі руху не лише мають учнів, вони мають покоління учнів. Примноження починається, коли ваші учні мають своїх учнів. Уявіть собі, що ви навчаєте Кріса. Кріс любить Господа і знає, що християни покликані навчити усі народи. У кроці віри, Кріс просить Бога дати йому 2-3 учнів.

 

Як тільки Кріс почав почав навчати тих студентів, у нього з’явилися нові відповідальності, у вас також. Крісу напевно треба покращувати свої навички, щоб бути успішним вчителем. Ваша нова відповідальність – допомогти Крісу стати успішним вчителем. Уявіть на хвильку, що Кріс приходить до вас за допомогою, щоб ви навчили його як ефективно навчати інших.

 

У світлі духовного примноження Кріс (перше покоління ваших учнів) хоче навчитися як навчати інших (друге покоління ваших учнів).

Kpic

 

Перше покоління учнів – я працюю зі своїми учнями. Я навчаю і заохочую їх у їхньму рості. Бог поставив мене зіграти важливу роль у цьому процесі.

 

Друге покоління учнів – я працюю з учнями, які навчають інших. Мої учні ведуть інших, а я підбадьорюю/направляю їх. Мої учні розробляють стратегію і план. Вони безпосередньо залучені до другого покоління учнів.

 

Якщо ми хочемо допомогти Крісу бути ефективним вчителем, то що нам треба робити? Як нам докластися до цього процесу, підтримуючи і настановляючи Кріса?

 

Навчаючись зі Слова

 

Прочитайте Тита 1:4-5

натисніть для тексту

У 4 вірші Павло говорить нам про стосунки з Титом. Які вони?

 

З інших уривків Писання (до Галатів 2:1) ми знаємо, що Тит був одним із супутників Павла у його подорожах. (Можна вважати, що Тит був учнем першого покоління Павла). Він відправився з Павлом до Єрусалиму, а також до Коринту. Павло так описав Тита: «Щодо Тита, то він мій товариш, а ваш співробітник; що ж до наших братів вони посланці від Церков, вони слава Христова»! (2 до Коринтян 8:23)

 

Що означає «співробітник»?

 

У Посланні до Тита 1:5 Павло відсилає Тита на дуже важливу місію.

 

Що це була за місія?

 

Тит напевно покаявся через Павла. Він подорожував з апостолом і став співробітником. Павло послав його з усіма повноваженнями допомогти кільком церквам на о. Крит прийняти важливі рішення щодо лідерства. Павло вкладав в Тита, а Тит наслідував приклад Павла і вкладав в інших. Це і була мета Павла при написанні послання до Тита.

 

Що ви можете застосувати з прикладу Павла та Тита стосовно власного навчання учнів?

 

Як Тит вписується в опис «вірного мужа», який ми розглядали у 2 Посланні до Тимофія 2:2?

 

З’єднуючись з Істиною

 

 

Світ спорту повен надзвичайних людей, які досягли світової слави. Коли ці спортсмени виходять на пенсію, то інколи деякі з них стають тренерами. Цікаво, що не всі чудові гравці стають також чудовими тренерами. Величезних умінь, які вони мали у грі, недостатньо, щоб навчати інших.

 

Які вміння потребують ці спортсмени, щоб бути успішними тренерами?

 

Так як і особистий успіх у спорті автоматично не робить з вас добрих тренерів, так і особистий успіх в євангелізації не робить вас успішними вчителями.

 

Торкаючись зміни мислення

 

Інколи ми починаємо нашу працю у місії, будучи натхненними тим, що ми робимо. Ми хочемо, щоб Бог використав нас. Ми хочемо привести інших до Христа. Ми хочемо навчати інших. Ця діяльність дає особисте задоволення та розвиток.

 

Слухаючи Господа, Він збільшує ареал нашої мотивації. Він хоче, щоб ми примножували робітників. Наше бачення зростає і дає нам ціль бачити ІНШИХ у проповідуванні Євангелія та навчанні учнів.

 

Можливо апостол Іван змоделював для нас цей тип мотивації. У своєму третьому Посланні у 4 вірші він пише: «Я не маю більшої радости від цієї, щоб чути, що діти мої живуть у правді»

 

Що ви дізнаєтеся про мотивацію Івана з цього уривку?

 

Як можна застосувати те, що ми бачимо у цьому вірші, до вашої місії?

 

Ми не знаємо усіх деталей роботи і місії, які мали «діти» Івана. Але знаємо те, що він радів за ті рішення, які вони приймали. Рішення, через які, за словами Івана, вони ходили у правді.

Для того, щоб прийняти таке мислення Івана, що вам потрібно змінити у своєму житті?  

 

Коли ми навчаємо інших, то беремо на себе ціль допомагати їм ставати успішними працівниками. Ми також беремо на себе відповідальність допомогти їм зростити власних учнів. Це потребує, що ми були дуже зацікавленими у роботі ЇХНІХ рук.

Майкл проводив зустрічі з Бобом уже кілька тижнів. Боб був спраглим нововірцем, повним енергії. Зростав він дуже швидко. Вивчив напам’ять багато віршів. Власноруч знайшов корисну християнську літературу і читав речі, які Майкл ніколи не вивчав! Боб почав ходити до церкви і навіть ходив з Майклом на євангелізацію.

 

Майкл тоді кинув виклик Бобу зробити наступний крок віри. Були групка з трьох студентів, які жили в одному гуртожитку. Усі були відкриті до розмов на духовні теми. Один із них був віруючим. Майкл кинув виклик Бобу, щоб він повів цю групку студентів у вивченні Біблії.

 

Раптом веселий, сповнений енергії Боб почав переживати внутрішні негаразди. Він почав задавати багато запитань. Схоже, що Боб постійно думав про найгірший розвиток ситуації. Він відчував, що не знає Біблію достатньо добре. Він переймався, що не зможе допомогти цим студентам. Він не думав, що він підходив для цього завдання. Боба лякала відповідальність вести і піклуватися за тих трьох студентів.

Через які причини Боб боявся нового виклику?

 

Як Майкл міг би допомогти Бобу почати навчати інших?

 

В якому сенсі Боб міг почуватися як Петро, якому Ісус звелів вийти з човна і піти до Нього по воді?

 

Які уривки з Писання корисно знати у цій ситуації?

Практичні кроки

 

Those who are great disciplers share some common practices.  We can learn from those who have second and third generation disciples.  Here are some of their best practices.

Как работать с учеником второго поколения?

Мы часто молимся, прося у Бога мудрости. Перечисленные ниже шаги доказали свою полезность в работе с учениками второго поколения.

Проводите больше времени с учеником, который учится тому, как вести других.

Работа с людьми вызывает множество вопросов. Не переставайте ободрять. Выслушивайте. Помните, что сложности в работе с людьми укрепят характер вашего ученика. Помогите вашему ученику по максимуму использовать представляющиеся возможности.

Познакомьтесь с учениками вашего ученика

То, что эти новые студенты не являются «вашими учениками» не значит, что вам нужно отстраниться и держаться от них подальше. На самом деле, сложно молиться за людей, которых вы плохо знаете. Мы можем ободрять и оказывать положительное влияние на жизнь этих студентов. Поэтому, ищите возможность участвовать в их духовном росте. Присоединяйтесь к вечеринкам, которые они проводят. Вместе отдыхайте. Проживайте жизнь вместе. Это скорее всего вдохновит ваших учеников.

Не забывайте, что вы выполняете роль второго плана в жизни учеников второго поколения.

Работая с учениками второго поколения, не забывайте, что ваш ученик - главный. Поддержите его работу. Не поддавайтесь искушению взять все на себя. Неустанно напоминайте своему ученику, что вы верите в него.

Молитесь за своих учеников.

Просите у Бога для них мудрости и дерзновения, необходимого для того, чтобы сделать очередной шаг веры. Просите Бога напомнить ему о том, кем он является во Христе, и что Он может совершить все через него. Просите Бога благословить работу вашего ученика и взрастить учеников следующего поколения.

Мої наступні кроки:

 

Наступний ваш крок залежить від того, що зараз відбувається у вашій праці з іншими.

 

1) Можливо ви все ще чекаєте, що Господь зростить учня, який захоче виконувати Велике Доручення. Якщо ви у такій ситуації, подумайте кому ви можете запропонувати приєднатися до вас у побудові духовного руху. Тоді поговоріть з ними про це.        

2) Можливо у вас є учень, який, як і Боб, боїться зробити наступний крок. Як ви можете підбадьорити його зробити цей крок віри? Що ви можете зробити цього тижня?

3) Можливо у вас уже є учень, який працює з іншими учнями. В такому разі, що ви можете зробити, щоб додати йому імпульсу для праці з іншими?

 

Мій наступний крок:


 

Click for MEDIA CREDITS


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.