10. Духовні рухи – 1

 «І щоденно до Церкви Господь додавав тих, що спасалися».  

Дії Апостолів 2:47

Що і чому

 

Бог працює. Він зрощує команди віруючих, які довіряють Христу у своїх студмістечках. Студенти, як і ви, відгукуються на заклик Ісуса слідувати за Ним. З послухом вони ходять у вірі, досягаючи своїх друзів та однокурсників. Бог працює через них, щоб змінювати життя на віки вічні!

 

Студенти не лише досягають людей у своєму виші, Бог використовує їхню команду, щоб започаткувати рухи по всьому світу. Все більше і більше студентів долучаються до створення нових рухів. Ми уже уявляємо собі як одного дня до кожного студентського містечка у Східній Європі та Росії прийде Євангеліє Христа!

 

Перегляньте відео, де студенти з Волгограда діляться своєю історією про працю Бога.

Ці студенти переживають зародження нового руху. Те, що почалося з послуху Богові, стало рухом, який змінює життя по всій країні. У найближчі роки студенти з цих малих рухів будуть свідками Христа по всьому світу. Саме так виглядають рухи повсюди, – щоб кожна людина знала щирого послідовника Христа.

 

Пригадуєте обіцянку Ісуса Своїм учням?

«Та ви приймете силу, як Дух Святий злине на вас, і Моїми ви свідками будете в Єрусалимі, і в усій Юдеї та в Самарії, та аж до останнього краю землі».  Дії 1:8

Навчаючись зі Слова

 

Ці студенти переживають зародження нового руху. Те, що почалося з послуху Богові, стало рухом, який змінює життя по всій країні. У найближчі роки студенти з цих малих рухів будуть свідками Христа по всьому світу. Саме так виглядають рухи повсюди, – щоб кожна людина знала щирого послідовника Христа

 

Прочитайте Дії 16:11-15, 40

натисніть для тексту

 

Що зробив Бог? Як Він працював?

 

Що зробили Павло та Сила?

 

Що сороковий вірш додає про Божу працю у Філіппах?

 

У цьому тексті ми бачимо початок того, що Бог зробив у Філіппах. Ми знаємо, що Бог працював у цій спільноті і вона стала церквою. Коли читаємо послання Павла до Филип’ян, то воно сповнене натхнення.

 

Прочитайте Дії 17:1-4

натисніть для тексту

 

Що зробив Бог? Як Він працював?

 

Що зробили Павло та Сила?

 

З якими викликами вони стикнулися?

 

В обох містах Павло та Сила змушені були втікати через переслідування. Коли вони відійшли, хто, на вашу думку, вів ці спільноти?

 

В цих уривках ви, мабуть, помітили, що Бог працював через Павла та Силу. Вони завойовували загублених для Христа і навчали інших, щоб ті стали зрілими. В інших текстах ми бачимо, як деякі віруючі були послані поширювати Євангеліє і примножувати ці спільноти. Все це було зроблено для виконання Великого Доручення Христа.

new-testament-lydia-young_775495_inl

що Бога вона шанувала. Господь же їй серце відкрив,

щоб уважати на те, що Павло говорив.

paul-writing-to-ephesians-1426795-print

І ввірували дехто з них і до Павла та до Сили пристали, безліч побожних із гелленів та немало з шляхетних жінок..

З’єднуючись з істиною

 

Розглядаючи ці та інші тексти, виникають важливі теми для обговорення. Бог працює. Він будує спільноту, яка служить Йому. Павло та ті, хто були послані Богом, служили Господу Завойовуючи, Збудовуючи та Відправляючи. Ці теми складають визначення духовного руху:

 

Бог працює

через команду учнів зі спільним баченням,

щоб завойовувати,

збудовувати та відправляти на виконання

Великого Дорученняn

 

Прочитайте наступний текст та проведіть паралелі між цим визначенням руху та тим, що Бог зробив у місті Солунь.

 

1 до Солунян 1:2-10

натисніть для тексту

На відео про студентів з Волгограда, Ваня так описує свої перші спроби: «Ми просто займалися Євангелізацією, бо не знали, що ще робити». Ваня хотів будувати рух, але не знав, що для цього потрібно було робити. Думаючи про мету, є три основні діяльності, які складають будівництво руху. Їх можна підсумувати так:

Завойовувати – приводити людей до Христа.

Збудовувати – вкладати у віруючих, допомагаючи їм зростати духовно.

Відправляти – примножувати та започатковувати нові рухи.

 

Працюючи з уроками програми ВОЛЬТ, вам повинні бути знайомі деякі з цих елементів. На перших уроках ви почали розвивати свої навички для «завойовування». Тепер ви вже вміло можете поділитися Євангелією та привести людину до вибору.

Тоді ви розвивали свої навички збудовування інших, як допомагати їм зростати у вірі. Незабаром ми розглядатимемо додаткові уроки, які покращать ваші знання на цьому другому кроці – «збудовувати».

Було б добре зупинитися на хвильку та глянути на велику картину наших прагнень. Ваше завдання – стати ефективним у трьох сферах – «Завойовувати, Збудовувати та Відправляти». Як і Ваня, вам необхідно засвоїти всі кроки, щоб долучитися до створення здорового і живого духовного руху.

 

На цьому інтерактивному малюнку зображено як ці елементи працюють у створені руху.

 

 

 

Ці елементи створення руху зазвичай починаються з дуже маленьких кроків. Не має значення, чи працюєте ви у команді з 2-3 учнями, чи є частиною більшого руху, Бог може допомогти вам застосувати кожний елемент.

 

Я і МИ

 

Створення руху – це командна діяльність. Цілі руху вимагають спільного духу та командної діяльності. Оцінюючи ключові елементи руху, нам потрібно оцінити як ми самостійно справляємося з ними, а також як команда справляється загалом. Таблиця нижче дає вам змогу оцінити ефективність ключових елементів.

Я

Як я будую рух

ЗАВОЙОВУВАТИ – зв’язок із загубленими: (що я роблю)

 

ЗБУДОВУВАТИ – учнівство, що змінює життя: (що я роблю)

 

ВІДПРАВЛЯТИ – примноження лідерів: (що я роблю)

 

МИ

Як ми будуємо рух

ЗАВОЙОВУВАТИ – зв’язок із загубленими: (що ми робимо)

 

ЗБУДОВУВАТИ – учнівство, що змінює життя:

(що ми робимо)

 

ВІДПРАВЛЯТИ – примноження лідерів:

(що ми робимо) 

 

Практичні кроки

 

Бог помістив вас у вашому виші, щоб ви були світлом Христа. Через вас та інших людей у вашому студмістечку Бог може започаткувати рух. Поміркуйте про визначення духовного руху та дайте відповіді на запитання нижче.

 

Духовний рух – це коли:

 

Бог працює

через команду

учнів зі спільним баченням,

щоб завойовувати, збудовувати та відправляти

на виконання Великого Доручення

 

Що би ви хотіли зробити для розвитку духовного руху?

 

Про що ви просити у Бога? Що ви довіряєте, щоб Бог зробив?

 

Кого б ви хотіли запросити приєднатися до вашої праці? (Співробітництва, молитви за вас, підтримки зусиль)

 

Які кроки віри ви б хотіли, щоб зробила ваша команда протягом наступних 2 тижнів для «Завойовування, збудування та відправляння»?

 

Click for MEDIA CREDITS


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.