07. Духовне примноження

«А що чув ти від мене при багатьох свідках, те передай вірним людям, що будуть спроможні й інших навчити».

2 Тимофію 2:2

Що і чому

 

У книзі Дії Апостолів 17:30 Бог виявляє бажання, щоб люди УСЮДИ навернулися до Нього. У 2 Петра 3:9 дізнаємося, що Господь терпеливий і не бажає, щоб хтось загинув.

 

Станом на 12 березня 2012 року населення землі сягkj 7 мільярдів людей. Ця цифра продовжує рости. Як же кожен почує Євангелію? Як усі людини можуть мати можливість зростати у вірі? Як кожен студент у вашому місті може почути про Ісуса?

 

Ісус змоделював стратегію, яку розробив Бог, щоб втілити Велике Доручення – це духовне примноження. Навчати учнів, які навчатимуть учнів. (Матвія 28:19-20). Якщо ви хочете побачити, щоб КОЖЕН почув Євангеліє і у КОЖНОГО була можливість зростати у вірі, то ми повинні присвятити себе цьому методу Ісуса.

Навчаючись зі Слова

Віруючі з усього світу звераються до 2 Тимофію 2, щоб зрозуміти духовне примноження. У цьому посланні Павло, досвідчений проповідник та учень, дає поради молодшому віруючому. Він пояснює Тимофію як працювати. 2 вірш описує цю стратегію. Вірші 3-7 говорять про наполегливість, зосереджуються на інтенсивності, яка необхідна Тимофію, щоб втілити свою стратегію.

Прочитайте 2 Тимофію 2:2

 

«А що чув ти від мене при багатьох свідках, те передай вірним людям, що будуть спроможні й інших навчити». 2 Тимофію 2:2

Вашими словами, опишіть інструкції, які Павло дає Тимофію.

Про багатьох людей згадується у цьому уривку. Випишіть кожну людину, групу людей, про яких йде мова. (Почніть з Павла, який і про себе згадує в уривку)

Тепер, коли ви виписали усіх згаданих людей, як би ви підсумували концепцію духовного примноження?

Павло навчає Тимофія працювати таким чином, щоб примножувати працівників. Аналізуючи цей вірш, бачимо, що є кілька «поколінь» працівників. Що почалося від Павла продовжується далеко за межами Тимофія.

Дієслова у 2 вірші малюють картину, яка говорить про духовне примноження.

«А що ти чув»

Є дане послання. Це Євангеліє. Це правда.

«Передай»

Про що говорить це слово?  

«Що будуть спроможні й інших навчити»

Що, на вашу думку, потрібно, щоб «бути спроможним навчити інших»?

Після стратегії, яку Павло дає нам у 2 вірші, бачимо 3 метафори, які описують працю того, хто залучений до духовного примноження.

3 А ти терпи лихо, як добрий вояк Христа Ісуса! Бо жаден вояк не в'яжеться в справи життя, аби догодити тому, хто військо збирає. А як хто йде на змаги, то вінка не одержує, якщо незаконно змагається. Трудящому хліборобові належиться першому покуштувати з плоду.  - 2 Тимофію 2-6

Що можна навчитися від порівняння з воїном у 3-4 вірші?

Що можна навчитися від порівняння з атлетом у 5 вірші?

Що можна навчитися від порівняння з хліборобом у вірші 6?

З’єднуючись з істиною

 

Ми вдячні, що Павло розробив стратегію для служіння у 2 Тимофію 2:2. Ми так же благословені бачити з книги Дії Апостолів як він втілював цю стратегію. Павло взяв Тимофія під своє крило і навчав його. Тимофій зростав і служив Господу разом з Павлом. Ймовірно, що Тимофій подорожував з Павлом у його 2-ій та 3-ій місіонерській подорожі.

 

У них були настільки близькі стосунки, що Павло міг написати йому у 2 Тимофію 3:10-11: «Ти ж пішов услід за мною наукою, поступованням, заміром, вірою, витривалістю, любов'ю, терпеливістю, переслідуваннями та стражданнями, що спіткали були мене в Антіохії, в Іконії, у Лістрах, такі переслідування переніс я, та Господь від усіх мене визволив». (2 Тимофію 3:10-11). Очевидно, що текст описує тісні стосунки між ними обома. З часом, Тимофій виявляв себе як вірного чоловіка, який здатний навчати інших. Павло називає його «мій співробітник» (до Римлян 16:21).

 

Тимофій ріс і мав своїх учнів. Він навчав їх,а вони навчали інших. Так росла церква.

 

Ми присвячені до того, щоб наслідувати цей приклад. Через Божу благодать, ми навчатимемо інших, які навчатимуть інших, які навчатимуть інших. Наша ціль – поширювати Євангелію від серця до серця, як робітники, що готуються збирати врожай.

 

Найкраща річ про духовне примноження:

 

Раніше ми сказали, що КОЖЕН – це велика кількість людей. Духовне примноження – це дана Богом стратегія, що може сповнити місію, яку Христос дав усім.

Paul and Tim walking

 

Що вас вражає у цьому відео?

 

Краса духовного примноження

 

У цьому прикладі навчання Павла Тимофія, бачимо особисту природу такої стратегії. Одна людина вкладає у життя іншої. Бачимо любов і піклування Бога. Одна людина робить виклик іншій і допомагає їй зростати. Не дивно, що Павло звертається до Тимофія як до свого сина. У них були особливі стосунки.

 

В той же час, ця стратегія настільки особистісна, що має силу досягнути КОЖНОГО. У світі ще стільки людей, які не чули про Євангеліє. Так багато не знають про Ісуса і що Він зробив для них. Вони це дуже потребують.

 

Якщо ми хочемо заповнити цю прогалину, якщо ми хочемо досягати студентів, то нам потрібна ефективна стратегія. Духовне примноження – це те, до чого скерував нас Бог. Духовне примноження – це стратегія цього руху.

 

Духовне примноження – це пошук людей для Христа та вклад у їхнє життя , щоб завойовувати, будувати і відправляти інших, духовне покоління за поколінням. Це побудова учнів, що примножують.

 

Наступне відео є прикладом того, як Бог примножує робочих для збору врожаю серед сьогоднішніх студентів вищих навчальних закладів.

Інвестиції часу, прихильність і любов використовується Богом, щоб допомогти комусь рости.

image

Людина, яка була наставляв дізнається, як вони можуть наставляти когось іншого.  

Практичні кроки

 

Виклик духовного примноження

 

Духовне примноження – це стратегія Бога. Він запрошує вас бути духовним примножувачем.

 

Вибір за вами. Ви можете долучитися до цієї мети. Або, як багато інших, долучитися до чогось іншого. Якщо ми зробимо крок віри і довіримося Богові, щоб зробити нас духовними примножувачами, то Він працюватиме у нас. Він любить чути, як Його діти моляться: «Господи, зроби мене вірною людиною, яка би змогла навчати інших». Цей рух повен студентів, які моляться цією молитвою, які зробили крок віри і виросли як духовні примножувачі.

 

jesus-hand-follow-me

Вибір за вами:

 

Як Бог промовляв до вас впродовж духовного примноження?

 

Якщо ви станете духовним примножувачем, який це матиме вплив на ваш виш?

 

 

Виклик:

 

Пошук духовного примноження – це крок віри. Чи хотіли б ви помолитися молитвою присвяти?

 

«Господи, я хочу бути духовним примножувачем. Працюй через мене, щоб допомагати іншим студентам поділитися Євангелією та навчати інших. Як написано у 2 Тимофію 2:2 я прошу, щоб ти спорядив мене на працю з вірними людьми, які навчатимуть інших. Навчи мене, Отче. Дай мені знання і серце до людей, до Твого Євангелія та до всього світу. Я приймаю Твій виклик і хочу стати духовним примножувачем».

 

Поділіться

 

Багато людей ще незнайомі з концепцією духовного примноження. Вони ще не побачили дивовижної, особистої та широкої стратегії у 2 Тимофію 2:2. Вони можуть не вірити, що Бог хоче використати їх, щоб впливати на інших.

 

Подумайте про двох людей, які можуть захотіти почути послання 2 Тимофію 2:2. Виділіть час та зустріньтеся з ними і запитайте їх, чи можна поділитися з ними тим, що ви дізналися з Послання Павла до Тимофія. Дайте їм знати, що ви вірите в них і що Бог може зробити великі справи через них.

 

        Можливо ці двоє людей вирішать приєднатися до вас у духовному примноженні.

.

Click for MEDIA CREDITS


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.