13. Друга зустріч

Після того, як Павло поділився Євангелією з жителями Афін, то отримав різні реакції на свою проповідь.

«Деякі мужі пристали до нього й увірували». Дії 17:34

«Інші ж сказали: Про це будемо слухати тебе іншим разом»… Дії 17:32

Що і чому

 

По всьому світу є студенти, які готові прийняти Христа вперше, як тільки почують Євангеліє. Звісно, що ми хочемо зустріти таких студентів. Але є багато студентів, яким потрібно більше однієї розмови та пояснення Євангелії, щоб повірити в Ісуса.

 

Це ставить нам кілька запитань:

> Чи готові ми розмовляти з людиною не лише один раз, але й вдруге?

> Чи є стратегія як збільшити кількість людей, з якими ми зустрічаємося більше одного разу?

 

Як міжнародний рух ми збираємо інформацію з багатьох вишів. Ми помітили, що для багатьох студентів є легшим провести першу зустріч, ніж зустрітися вдруге з тією самою людиною. Дуже часто ті, які говорять, що хотіли би прийти на зустріч, не приходять.

 

Добре натренований будівничий руху готовий зустрітися з людиною більше одного разу. Ми хочемо бути готовими впливати на інших не тільки через першу зустріч.

Навчаючись зі Слова

 

Не дивно, що навіть у Біблії написано про людей, яким знадобилося кілька зустрічей, щоб прийняти Христа.

Прочитайте Івана 9:1-12

натисніть для тексту

 

Цей текст знайомить нас з чоловіком, який страждав через свою неповносправність. Його перша розмова з Ісусом була досить короткою.

 

Опишіть його першу зустрі з Ісусом.

 

Як сліпий звертається до Ісуса в 11 вірші? Чи можна сказати, що він розумів Ким був Ісус, через своє звертання до Нього?  

Прочитайте Івана 9:13-17

натисніть для тексту

 

Але чоловіка так просто не залишили в спокою, щоб дати йому насолоджуватися своїм новим даром зору. Через те, що Ісус зцілив його, чоловіка почали допитувати.

 

Як тепер чоловік називає Ісуса перед фарисеями?

 

Що ми можемо сказати про його віру, судячи з титулу, який він дав Ісусу?

 

Прочитайте Івана 9:35-38

натисніть для тексту

 

Будучи Сином Божим, Ісус точно знав у що вірив той чоловік. Він знав, що той чоловік зрозумів, а що ще не зміг зрозуміти. Ісус знайшов його вдруге і запитав: «Чи віруєш ти в Сина Божого»?

 

Чому, на вашу думку, Ісус запитав таке?

 

Що говорить нам 36 вірш про серце того чоловіка?

 

Через другу зустріч з Ісусом у житті того чоловіка сталася велика зміна. Якою була ця зміна, згідно з 38 віршем?

 

Якщо говорити коротко, то у чоловіка була коротка зустріч з Ісусом, де він повірив у щось про Нього. Однак ця загальна віра не була повною вірою. Під час другої розмови він зрозумів і повірив, що Ісус є Сином Людським. Після того він вшанував Ісуса поклонінням.

 

З’єднуючись з Істиною

 

Як і той сліпець від народження, багато людей потребують більше, ніж першу зустріч. Вони роблять кроки віри. Якщо їхня дорога до Христа вимагає кілька кроків, то стає проблемою, коли студенти не хочуть зустрітися знову.

 

Виправдані причини цього виклику:

 

Павло говорить, що Євангеліє – то глупота для тих, хто гинуть (1 Кор. 1:18). Ісус сказав, що темрява не може обгорнути світло (Івана 1:5). Тому почути Євангеліє – це не повсякденний приємний досвід. Євангеліє хвилює серце людини, яка живе егоцентричним життям. Сама природа нашого послання заставляє людей вагатися щодо зустрічі з нами.

 

Інші фактори, які ускладнюють другу зустріч:

 

Не лише саме Євангеліє може стати каменем спотикання. Часто ми не виявляємо любові Христа до людей. Ми можемо бути настільки зосереджені на посланні, що стаємо надто радикальними. Наша поведінка та такт складають враження про нас. Якщо це враження буде позитивним, то люди швидше захочуть побачитися з нами знову. Якщо ж наше спілкування здається людям нахабним, то навряд чи хтось захоче зустрітися ще раз.

 

Два типи поведінки збільшують наші шанси на другу зустріч:

 

 1. Переконайтеся, що ведете з людиною діалог, а не монолог.

 

Якщо ви проаналізуєте вашу розмову про Євангеліє, то побачите, що на початку ви ставите запитання. Як наслідок ви отримуєте обмін ідей з людиною. Такий обмін виявляє повагу, піклування та створює приємну атмосферу.

 

Але інколи, коли ми більше переходимо до Євангелії, то наш діалог скочується до монологу. (Діалог – дві людини говорять. Монолог ­– одна людина говорить, а інша – слухає). Ми хочемо поділитися великою кількістю інформації. І це добрі речі. Однак, якщо розмова переходить у монолог, то у людини може скластися враження, що їй читають лекцію.

 

Більшість людей пропускають інформацію почуту в монолозі повз вуха. Монолог змінює атмосферу спілкування, як наслідок приємні відчуття зникають. Якщо ви прочитали людині монолог, то для другої зустрічі людина повинна перебороти свій страх перед ще одним монологом для того, щоб зустрітися вдруге.

 

Ми хочемо зберігати діалог, коли ділимося Євангелією. Треба пам’ятати, що нашим завданням є допомогти людині прийти до Ісуса, а для цього потрібно побудувати добре враження, щоб мати змогу зустрітися більше одного разу.

 

2. Домовтеся про другу зустріч з людиною, наголошуючи, що ви хочете почути більше від неї.

 

Важливий принцип: люди будуть більше готовими зустрітися вдруге, якщо відчуватимуть, що вони вам важливі та що зможуть докластися до розмови. Якщо ж у них буде відчуття, що вони зустрічаються зі спеціалістом у темі, а таким чином у них буде мало що додати до розмови, то люди, швидше за все, уникатимуть подальших зустрічей.

 

Стратегія «колись»

 

Ця стратегія допомагає нам сказати, що ми цінуємо нашого співрозмовника, а також, що у нього є що додати до розмови. Суть стратегії полягає в уважному слуханні. Коли ми зустрічаємося з людиною, то нам треба визначити щось цікаве, що пролунало з його уст. Потрібно знайти цінність у його словах. Нижче наводимо приклади таких речей у розмові:

 

♦ Бабуся Юри була позитивним духовним прикладом у його сім’ї.

♦ Одного разу у Марії був яскравий «духовний досвід», коли вона зустрілася зі священиком.

♦ Сергій одного разу був глибоко обурений духовним лицемірством і тепер ставиться підозріло до будь-чого релігійного.

♦ Магдалина одного разу прочитала книжку про чийсь досвід з Богом і у неї з’явилося багато запитань.

 

Звісно, що є тисячі різних цікавих тем, які можуть виникнути під час розмови. Спіймавши одну з таких тем, ви можете успішно застосувати її для наступної зустрічі. Цю стратегію ми назвали «колись». Ось як вона працює:

 

 

«Юро, ти згадував, що твоя бабуся була позитивним духовним прикладом для тебе і твоєї сім’ї. Я б хотів колись зустрітися ще раз, щоб ти більше розповів мені про неї. Як тобі така ідея»?

 

«Маріє, я пам’ятаю, що ти згадувала про ту особливу зустріч зі священиком. Може колись зустрінемось якось і ти мені більше розповіси про неї»?

 

«Сергію, те, що ти сказав зацікавило мене. То дуже неприємно мати справи з лицемірством, просто жахливо. Чи міг би ти колись більше мені розповісти, що сталося»?

 

«Магдалино, я знаю нам обом вже час йти на пару, але мені стало цікаво. Ти говорила про книжку, яка була особливою для тебе. Могли би ми колись зустрітися і обговорити її більше»?

Ці приклади пояснюють загальну ідею стратегії. Запрошуючи когось поділитися чимось, що вони пережили, чи знають, ми запрошуємо людей до діалогу. Ми наголошуємо, що знайшли щось цінне у їхніх словах. Ми також дізнаємося більше про людину і на якій стадії духовної мандрівки вона перебуває. Запрошуючи людину на зустріч «колись» усуває тиск на неї. У такий спосіб ми створюємо сприятливу атмосферу.  

 

Як це працює? Після того як ви запитали про зустріч «колись» це нагода обмінятися контактами. Даючи вам свій номер, людина знає, що «колись» ви потелефонуєте, щоб зустрітися.

 

Через день чи два зв’яжіться з людиною, запропонувавши зустрітися. Ось приклад: «Магдалино, мені сподобалася зустріч з тобою, дякую. Пам’ятаєш ти говорила, що можеш більше мені розповісти про ту книжку? Коли у тебе був би час зустрітися» ?

 

Стратегія «колись» наголошує на вкладі людини до діалогу. Буває, що ми справді зацікавлені в комусь, але не можемо це правильно донести до людини. Ця стратегія не є абсолютною гарантією, що людина захоче зустрітися вдруге. Але загалом вона збільшує шанси на другу зустріч. Таким чином ми отримуємо ще одну нагоду поділитися Євангелієм.

Практичні кроки

 

Для вас настав час застосувати стратегію «колись». Разом зі своїм другом, чи наставником, візьміть на себе ініціативу розпочати розмову з кимось. Стежте за тим, щоб розмова була діалогом, а не монологом. Слухайте вашого співрозмовника. На завершення розмови спробуйте побудувати міст для другої зустрічі. Дайте людині знати, що вам цікаво було б зустрітися знову, а причиною того є, що ви хотіли б дізнатися більше про них. Скажіть людині: «Може колись ми зможемо зустрітися, щоб…»

 

Обговоріть досвід:

 

Попросіть свого друга чи наставника оцінити які частини розмови були сильними в діалозі, а які вчувалися як монолог.

 

Які були сильні і слабкі сторони розмови?

 

Оцініть як пройшло застосування стратегії «колись»?

 

Чи є у вас якісь ідеї щодо її покращення?

 

резюме

Натисніть для перегляду Визнання


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.