Отже, як ви прийняли були Христа Ісуса Господа, так і в Ньому ходіть, бувши вкорінені й збудовані на Ньому, та зміцнені в вірі, як вас навчено, збагачуючись у ній з подякою.
До Колоссян 2:6-7
Що і чому
Ми любимо ті моменти, коли люди віддають своє життя Христу. Ми радіємо тій миті, дякуємо Господу і розповідаємо друзям як Бог працює. Бог створив нове життя, яке на початку тендітне і вразливе. Молоді віруючі потребують заохочення та допомоги у цей критичний момент.
Чи було у вас таке, що після того, як ви розповіли комусь Євангеліє, у вас з’явилася купа справ, екзамени, робота і т.д.? Можуть пройти тижні, аж тоді ми усвідомлюємо, що забули підтримувати зв’язок з новонаверненою людиною. Можливо, це частина нашої боротьби.
Кожен має свою подорож і свою швидкість. Можливо, у вас буде людина, яка не зростатиме так швидко, як би ви цього хотіли. Не розчаровуйтеся.
Знову звертаємо вашу увагу на допомогу комусь вкоренитися у своїй вірі. Цей процес вимагає зусиль, любові та мудрості.
Навчаючись зі Слова
Прочитайте 1 до Коринтян 3:5-9
натисніть для тексту
Які два завдання можна знайти у тексті? (Вірш 6)
Наочний приклад:
Еміль був спантеличеним. Він нещодавно поділився Євангелієм зі своїм сусідом по кімнаті – Томасом. У них були чудові розмови, які торкнулися Томасового серця. Після тієї розмови Еміль сказав Томасу, що готовий відповісти на будь-які його запитання. Але минуло три тижні, а Томас так нічого і не запитав. І хоча вони бачилися щодня, їхні розмови про Господа припинилися.
Приблизно у той самий час, подруга Еміля Коріна привела свою подругу Ольгу до Христа. Ольга, яка на той час ще не була дуже доброю подругою Коріни, мала багато запитань і вони часто зустрічалися для проведення фоллов-апів. Еміль відчув себе невдахою стосовно своєї праці з Томасом. Про нього ми ще сьогодні поговоримо. Він хоче розповісти нам чому Коріні вдавалося проводити фоллов-апи, а йому – ні.”
Що б ви хотіли сказати Емілю?
1. Беріть ініціативу на себе
Як лідер фоллов-ап зустрічі вам треба пропонувати зустрічі для подальшого зросту християнина.
2. Зв’язок важливий
Люди шукають дружби і відгукуються на особисті стосунки. Добра фоллов-ап зустріч це більше, ніж просто розбирання уроку. Виділіть час, щоб познайомитися та дізнатися більше про вашого учня.
Виявляйте зацікавлення та піклування поза вашими зустрічами. Непогана ідея додатися у друзі на фейсбуці, чи в контакті, а також «вподобати» деякі їхні пости. Ідіть у ногу з часом, можливо твіттер чи інстаграм буде ефективнішим засобом знайомства.
3. Тривалість занять грає роль
Нехай ваші зустрічі будуть короткими. Можливо вам цікаво провести дві години у дискусії, але для нововірця це може бути забагато. Якщо зустрічі будуть довгими, то люди можуть перестати бути зацікавленими у них.
4. Зробіть зміст уроку актуальним для людини, з якою зустрічаєтеся.
5. Як лідер групи ви повинні добре знати матеріал, щоб зосереджуватися на людині, а не на інформації.
6. Моліться, просячи Бога допомогти вам побудувати міцні стосунки з тією людиною.
7. Домовтеся про наступну зустріч одразу, коли ви ще разом.
Підготовка до інтерактивного вивчення фоллов-апів
♦ Прочитайте 2 фоллов-ап (ви можете знайти його у папці ВОЛЬТ). Прочитайте біблійні уривки та зрозумійте як текст відповідає на кожне запитання - Від почуття негідності до прощення
♦ Попрактикуйтеся у проведені уроку зі своїм напарником або другом.
♦ Знайдіть когось, хто готовий допомогти вам вчитися. (Подумайте навіть про скайп уроки на відстані.)
♦ Поділіть клас на різні частини. У першій частині ведете ви. Потім веде ваш напарник і т.д.
♦ Після пробного заняття оцініть як все пройшло. Попросіть вашого напарника дати відгуки, щоб покращити ваші навички.
Практичні кроки
Домовтеся з кимось про зустріч, щоб обговорити як гріх впливає на стосунки з Богом. (Урок 2). Дайте їм знати заздалегідь, що у Біблії є цікаві вірші, які говорять про це і для вас було корисно дізнатися про них.
Розмірковуючи про вивчене
Чого я навчився стосовно допомоги іншим зростати у вірі?
Click for MEDIA CREDITS