09. Допомога віруючим у зрості – 2

Отже, як ви прийняли були Христа Ісуса Господа, так і в Ньому ходіть, бувши вкорінені й збудовані на Ньому, та зміцнені в вірі, як вас навчено, збагачуючись у ній з подякою.

До Колоссян 2:6-7

Що і чому

 

Ми любимо ті моменти, коли люди віддають своє життя Христу. Ми радіємо тій миті, дякуємо Господу і розповідаємо друзям як Бог працює. Бог створив нове життя, яке на початку тендітне і вразливе. Молоді віруючі потребують заохочення та допомоги у цей критичний момент.

 

Чи було у вас таке, що після того, як ви розповіли комусь Євангеліє, у вас з’явилася купа справ, екзамени, робота і т.д.? Можуть пройти тижні, аж тоді ми усвідомлюємо, що забули підтримувати зв’язок з новонаверненою людиною. Можливо, це частина нашої боротьби.

 

Кожен має свою подорож і свою швидкість. Можливо, у вас буде людина, яка не зростатиме так швидко, як би ви цього хотіли. Не розчаровуйтеся.

 

Знову звертаємо вашу увагу на допомогу комусь вкоренитися у своїй вірі. Цей процес вимагає зусиль, любові та мудрості.

Навчаючись зі Слова

 

Прочитайте 1 до Коринтян 3:5-9

натисніть для тексту

Які два завдання можна знайти у тексті? (Вірш 6)

 

На основі уже вивчених уроків, які у вас є ідеї стосовно виконання цих завдань?

 

Чому у вас є впевненість стосовно результату роботи? (Вірші 6-7)

 

Використовуючи мову цього уривку, чому ми хочемо проводити фоллов-апи з нововірцем?

 

Як вплине на рух той факт, що ми не проведемо фоллов-ап?

 

Поливання насіння може бути нелегким:

 

К. С. Льюїз у своїй книжці «Листи баламута» пише про духовні теми з оригінальної точки зору. Його творчий підхід дозволяє заглянути у серце фіктивних дискусій двох наших ворогів (демонів), які намагаються зупинити зростання Божого Царства.

 

В одній із таких дискусій ворог-ветеран, дядько Баламут, говорить своєму учневі, що не можна сильно заглиблюватися у духовні речі. Глибокі роздуми призводять до присвяти та зростання у вірі. Тому стратегія ворога ­– завалити віруючих зайнятістю і відволікати їхню увагу, щоб вони не зосереджувалися на духовному зрості.

 

К. С. Льюїз описує типічні проблеми, які заважають нам бути наставниками. Допомагати комусь у зрості часто є схожим на битву. Дуже часто ми чуємо виправдання на кшталт: дуже зайнятий, нема часу. Можливо, ми самі інколи послуговуємося такими відмовками.

 

Хоча «поливання» насінин може здаватися легким, насправді так не є. Це частина роботи працьовитих фермерів. Щоб виконати це завдання необхідно бути ретельним та наполегливим. Знайте, що людина, якій ви намагаєтеся допомогти, перебуває у духовній битві. Помоліться за неї. Досягайте їх. Навіть після того, як овечка знайдеться, їй все ще потрібен пастир.

 

З’єднуючись з істиною

Наочний приклад:

 

Еміль був спантеличеним. Він нещодавно поділився Євангелієм зі своїм сусідом по кімнаті – Томасом. У них були чудові розмови, які торкнулися Томасового серця. Після тієї розмови Еміль сказав Томасу, що готовий відповісти на будь-які його запитання. Але минуло три тижні, а Томас так нічого і не запитав. І хоча вони бачилися щодня, їхні розмови про Господа припинилися.

 

 

Приблизно у той самий час, подруга Еміля Коріна привела свою подругу Ольгу до Христа. Ольга, яка на той час ще не була дуже доброю подругою Коріни, мала багато запитань і вони часто зустрічалися для проведення фоллов-апів. Еміль відчув себе невдахою стосовно своєї праці з Томасом. Про нього ми ще сьогодні поговоримо. Він хоче розповісти нам чому Коріні вдавалося проводити фоллов-апи, а йому – ні.”

Що б ви хотіли сказати Емілю?

 

Які принципи варто було б застосувати Емілю у своїй апостольській праці?

 

Принципи щодо праці з фоллов-апами

 

Не існує магічної формули, яка гарантувала би успішне проведення фоллов-ап заняття. Велика частина залежить від людини і її бажання зростати. Все, що ми можемо зробити, – це бути готовими, молитися і шукати цих нових віруючих.

 

            Але на загал варто пам’ятати таке.

1. Беріть ініціативу на себе

Як лідер фоллов-ап зустрічі вам треба пропонувати зустрічі для подальшого зросту християнина.

 

2. Зв’язок важливий

Люди шукають дружби і відгукуються на особисті стосунки. Добра фоллов-ап зустріч це більше, ніж просто розбирання уроку. Виділіть час, щоб познайомитися та дізнатися більше про вашого учня.

Виявляйте зацікавлення та піклування поза вашими зустрічами. Непогана ідея додатися у друзі на фейсбуці, чи в контакті, а також «вподобати» деякі їхні пости. Ідіть у ногу з часом, можливо твіттер чи інстаграм буде ефективнішим засобом знайомства.

 

3. Тривалість занять грає роль

Нехай ваші зустрічі будуть короткими. Можливо вам цікаво провести дві години у дискусії, але для нововірця це може бути забагато. Якщо зустрічі будуть довгими, то люди можуть перестати бути зацікавленими у них.

 

4. Зробіть зміст уроку актуальним для людини, з якою зустрічаєтеся.

5. Як лідер групи ви повинні добре знати матеріал, щоб зосереджуватися на людині, а не на інформації.

6. Моліться, просячи Бога допомогти вам побудувати міцні стосунки з тією людиною.

7. Домовтеся про наступну зустріч одразу, коли ви ще разом.

 

 

Підготовка до інтерактивного вивчення фоллов-апів

♦ Прочитайте 2 фоллов-ап (ви можете знайти його у папці ВОЛЬТ). Прочитайте біблійні уривки та зрозумійте як текст відповідає на кожне запитання - Від почуття негідності до прощення 

♦ Попрактикуйтеся у проведені уроку зі своїм напарником або другом.

♦ Знайдіть когось, хто готовий допомогти вам вчитися. (Подумайте навіть про скайп уроки на відстані.)

♦ Поділіть клас на різні частини. У першій частині ведете ви. Потім веде ваш напарник і т.д.

♦ Після пробного заняття оцініть як все пройшло. Попросіть вашого напарника дати відгуки, щоб покращити ваші навички.

Практичні кроки

 

Домовтеся з кимось про зустріч, щоб обговорити як гріх впливає на стосунки з Богом. (Урок 2). Дайте їм знати заздалегідь, що у Біблії є цікаві вірші, які говорять про це і для вас було корисно дізнатися про них.

 

Розмірковуючи про вивчене

 

Чого я навчився стосовно допомоги іншим зростати у вірі?

 

Які запитання є у мене стосовно допомоги іншим зростати?

 

Поділіться цими запитаннями з вашим вчителем/наставником.

Click for MEDIA CREDITS


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.