08. Домога нововірцям у зрості

Отже, як ви прийняли були Христа Ісуса Господа, так і в Ньому ходіть, бувши вкорінені й збудовані на Ньому, та зміцнені в вірі, як вас навчено, збагачуючись у ній з подякою.

До Колоссян 2:6-7

Що і чому

 

Той факт, що ви вивчаєте цей урок, напевно говорить, що ви на шляху до вкорінення вашої віри. Ви зрозуміли, що Писання наповнене істинами, що змінюють життя. Через Духа та Писання Бог веде вас шляхом, який стає все більше і більше освітленим.

 

Не кожен йде таким шляхом. Ви напевно можете згадати як це постійно шпортатися у житті через хибні припущення. Ви можете пам’ятати дні, коли на пальцях можна було перелічити речі, які ви знали про Ісуса. Більшість студентів все ще перебувають у такому тумані. Їм негайно потрібна рука допомоги. Бог готує вас, щоб допомогти їм.

 

Ви є посланцем Бога. Його слуга, який може вказати іншим на світло, яке ви самі знайшли. Для цього потрібно розвивати певні навички. Сьогодні ми звернемо нашу вагу на ті навички, які необхідні для допомаги комусь зростати у вірі.

 

Ми попрактикуємося у цих навичках під час вивчення дуже важливої теми. Коли Ісус пробачив нам наші гріхи і став Господом нашого життя, то подарував нам нові стосунки з Богом. Ці нові стосунки дають нам впевненість та запевнення, яке ми не мали раніше. Багато християн витрачають надто багато часу, страждаючи від невпевненості, яку Ісус бажає забрати. Вони сумніваються у Божій любові, прощенні та прийнятті. Такі сумніви придушують духовний зріст. На цьому уроці ви навчитеся допомагати іншим як здобути біблійну впевненість, що вони з’єднані з Христом, запечатані Його обіцянкою та є Його дорогими улюбленими дітьми.

 

Навчаючись зі Слова

 

Прочитайте до Колоссян 2:6-7

натисніть для тексту

 

У 6 вірші Павло наголошує на зв’язку з досвідом, який ми мали, коли прийшли до Христа та як ми продовжуємо будувати наші стосунки з Ним. Що це за зв’язок?

 

У 7 вірші написано про три речі, які стануться, якщо ми «ходитимемо» з Ісусом.Назвіть їх?

 

Що, на вашу думку, означають ці три фрази?

 

Поміркуйте про те, чого навчив вас Христос. Які приклади «вкорінення» і «збудування» у вірі ви можете навести?  

бувши вкорінені й збудовані на Ньому

Прочитайте до Колоссян 2:1-3

натисніть для тексту

У цих віршах Павло говорить своїм друзям в Колоссах, що він не перебуває пасивним. Він бореться за них. Він докладає великих зусиль, щоб допомогти їм.

 

Назвіть деякі з цілей, які Павло перерахував для віруючих у віршах 1-3?

 

Чому, на вашу думку, слово «багатство» асоціюється з «повним розумінням»? (Вірш 2)

 

Звідки беруться ці багатства? (Вірш 3)

 

Згадуючи ваше життя до Христа, звідки ви черпали мудрість та знання?  

 

Ми хочемо допомогти іншим відкрити для себе та відчути багатства Бога. Саме тому ми повинні «боротися», як і Павло. Ми навчимося допомагати іншим відкрити для себе Божі багатства.

 

З’єднуючись з істиною

Ісус постійно допомагав людям наближатися до Бога. Він допомагав їм обмінювати упередження на правду. Він не скеровував їх до «синагоги», закликаючи робити якісь релігійні обряди. Ісус показував, що Він може допомогти людям робити кроки віри будь-де і будь-коли.

Як будівничі руху, ми хочемо бути схожими на Ісуса, допомагаючи людям робити кроки віри будь-де і будь-коли. Через Божу благодать ми можемо зустрічатися з ними, відкривати Його Слова, ділитися Божими істинами та допомагати людям зростати.

На цьому уроці ми знайомимо вас з серією фоллов-апів, що складаються з чотирьох частин, і створені для того, щоб допомогти нововірцям зробити перші кроки у вірі. Ці інтерактивні засоби були благословінням для багатьох (навіть для тих, хто вже знає Христа довгий час, але, чомусь, ще не відкрив собі ці істини):

♦ Від невизначеності до впевненості

♦ Від почуття негідності до прощення

♦ Від безсилля до сили

♦ Зростаючи у зрілості

Ми зосередимося поки що на першому фоллов-апі.

Загальний огляд:

Фоллов-ап, з яким ми будемо працювати, є інтерактивним. Працюючи з ним, ваша роль – допомогти людині відкрити для себе Божі правди з Писання. Серце уроку міститься у чотирьох запитаннях, які ведуть до пізнання Божого Слова.

Перейти Перший Наступний зараз і прочитати на уроці. Перейдіть за цим посиланням:  Від невизначеності до впевненості

Працюючи з цим уроком, перетворіть занняття у командну діяльність. По черзі читайте запитання. Коли урок пропонує прочитати уривок з Писання, запропонуйте це зробити вашому учню. Працюючи із запитаннями, нехай учень першим дає відповіді на них.

Коли студент ділиться своїми думками, заохочуйте його, навіть якщо його відповіді не зовсім точні. Наголошуйте на правильних пунктах відповіді та направляйте учня на біблійний уривок, що дає відповідь на запитання.

Інтерактивне навчання – це просто. Ви можете відпочити і насолоджуватися вивченням Божого Слова разом.

Підготовка до навчання учня за допомогою інтерактивних засобів.

1. Прочитайте урок. Знайдіть уривки в Біблії та зрозумійте як текст відповідає на кожне запитання.

2. Попрактикуйтеся з кимось до уроку.

3. Знайдіть когось, хто готовий допомогти вам вчитися.

4. Поділіть урок на кілька частин. У першій частині ви «ведете» вашого напарника через матеріал уроку. Потім поміняйтеся ролями.

Після практики, підсумуйте та оцініть як пройшло заняття. Попросіть надати відгуки, які допоможуть вам покращити свої навички.

Поради для роботи з фоллов-апами програми ВОЛЬТ

Павло називав себе «мудрим будівничим», який знав, що робить. Ми хочемо бути, як і він, служачи Господу.

Ставте запитання та будьте зацікавленими

Урок пропонує чимало запитань. Ваш учень повинен відповісти на кожен з них. Нехай він детально вивчить текст та сам знайде істину. Слухаючи відповідь учня, будьте зацікавленими. Шукайте того, у що вони справді вірять. Урок пройде добре, якщо ваш учень буде багато говорити на уроці. Дізнавайтеся те, що ваш учень справді думає, а тоді скеровуйте його до Слова Божого. Нехай Слово посіє своє зерно.

По черзі читайте Біблійні вірші

Найважливіша частина кожного уроку – це Біблія. Переконайтеся, що ваша дискусія пов’язана з Божим Словом. Попросіть учня зачитати деякі уривки вголос. Ви можете прочитати й інші уривки також. Тексти доступні на самому уроці, або ж є посилання на них.

Відпочиньте та насолоджуйтеся відео

Кожен урок має принаймні один відеокліп. Ці короткі наочні презентації додають різноманітності до вашого інтерактивного спілкування. Деяким людям дуже сподобається, що матеріал містить відео ресурси. Інші, можливо, будуть менше вражені. Це очевидно, що ми працюємо з різними людьми. Виділіть час, щоб насолодитися відео повідомленням.

Як щодо вправ «заповніть пропуски»?

Те, як ви працюєте з таким типом вправ, абсолютно залежить від вас. Ви можете просто обговорити ваші відповіді. Можете їх записувати. Вибір за вами!

Малюйте ілюстрації та закарлючки

У кожного є свій особистий стиль. Якщо ви хочете малювати чи проілюструвати урок – БУДЬ ЛАСКА. Нехай ці уроки стануть ВАШИМИ. Вкладіть у них вашу особистіть. Поділіться своїм серцем. Якщо вам легше працювати з ручкою та аркушем – жодних заперечень!

Практичні кроки

 

Домовтеся з новим віруючим про зустріч щодо першого заняття. (Якщо ви не знаєте когось, хто щойно покаявся, то можете зустрітися з іншим потенційним учнем). Дайте їм знати заздалегідь, що у Біблії є актуальні вірші і що ви вважаєте їх помічними.

 

 

Розмірковуючи про вивчене

 

Що я дізнався про допомогу іншому у зрості його віри?

 

Які у мене є запитання щодо допомоги комусь зростати?

 

Поділіться цими запитаннями з вашим вчителем чи наставником?  

 

Поділіться

 

Цей урок познайомив вас з інформацією, якою ви можете поділитися з іншими. Це легкі у використанні матеріали.

 

Чим хотіли б ви поділитися ними та з ким?

 

Click for MEDIA CREDITS


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.