12. Біблійний заклик до учнівства

«А Ісус підійшов і промовив до них та й сказав: Дана Мені всяка влада на небі й на землі. Тож ідіть, і навчіть всі народи, христячи їх в Ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа, навчаючи їх зберігати все те, що Я вам заповів. І ото, Я перебуватиму з вами повсякденно аж до кінця віку! Амінь».

Матвія 28:18-20

Що і Чому

 

Бог працює у житті людей. Він дає нам привілей приєднатися до Його праці зміни людей навіки вічні. Рішення людей довіритися Христу – це не кінець, але початок нового життя, в якому вони стають учнями Христа та зростають у святості.

 

Хто такий учень?

 

Учень – це послідовник Ісуса, який хоче знати Його та слухатися Його заповідей.

 

Коли Ісус дав «Велике Доручення» (Матвія 28:16-20) Своїм учням, то Він мав на меті щось значно більше, ніж просто проповідування Євангелії. Він передбачив, що Його послідовники допоможуть іншим зростати у святості і ставати зрілими віруючими. Як наслідок, з’являться покоління християн, які ходитиуть з Ісусом і візьмуть на себе завдання проповідувати Євангеліє та навчати інших. Від цього і залежить зріст церкви!

 

Подумайте про це. Ви є результатом процесу учнівства, який розпочався у першому столітті. У вас є можливість приєднатися до виконання Великого Доручення, навчаючи учнів у своєму поколінні, які навчатимуть учнів у майбутніх поколіннях.

 

Виділіть час, щоб подякувати Богові за людей, яких Він послав, щоб донести вам Євангеліє та принести позитивний вплив на вашу подорож учнівства.

 

 

Навчаючись зі Слова

Гляньмо ж ближче на Велике Доручення. Ця заповідь переконує нас, що дуже важливо розуміти учнівство.

 

Прочитайте Матвія 28:16-20

натисніть для тексту

 

 Що ви помітили про серця учнів та які були їхні дії у цих віршах?  (Вірші 16-17)

 

Опишіть джерело та владу Ісуса. Чому, на вашу думку, Ісусові було важливо сказати саме ці слова учням?  (Вірш 18)

 

Вірш 19
Читаючи 28 розділ Євангелія від Матвія нам не все так очевидно, як тим, хто вперше почув ці слова від Ісуса. У цих віршах є одне головне дієслово – «навчіть». Усі інші слова лише пояснюють як нам виконувати це Доручення. 

 

Як знання цієї центральної ідеї, змінює ваше розуміння про Велике Доручення?

 

Ми можемо «піти» до різних місць і «робити» багато речей, але загубити те, що заповів Ісус. Він хоче, щоб ми навчали учнів.

 

Яку обіцянку дав Ісус стосовно Його Доручення? Чому це важливо? (Вірш 20)

 

Ця центральна ідея і сформувала першу церкву

 

Ми бачимо, що у книзі Дій Варнава був учнем Ісуса. Можемо навчитися з його прикладу. У Діях 11:19-26 ми коротко дізнаємося про життя та працю учня на ім’я Варнава.

 Прочитайте Дії 11:21-26

натисніть для тексту

Після того, як багато повірили в Христа, церква в Єрусалимі відправила Варнаву до Антіохії.

 

Чому, на вашу думку, вони відчули потребу відправити когось до Антіохії? (Вірш 22)

 

Якими словами описано Варнаву? (Вірш 24)

 

Що зробив Варнава, коли прибув до Антіохії?

 

Беручи до уваги те, що ви прочитали про Варнаву, яким має бути учень?

 

Варнаву описано як проповідника Євангелія та вчителя учнів. Бог працював через нього, щоб церква в Антіохії зростала як кількісно, так і духовно. Цікавим є те, що це перша відома церква, яка почала відправляти працівників. (Дії 13::1-3)

 

rhpas0844

З’єднуючись з істиною

 

З’єднуючися особисто з істинами у цьому уроці, ви почнете бачити зміну у своєму житті. Бог хоче, щоб ви навчали учнів, і дав вам все необхідне для цієї місії. Якщо ми підемо за голосом нашого Доброго Пастиря, то побачимо, як Бог зростить учнів через нас. Він просить нас ходити у вірі та брати участь у Його плані досягти усі кінці світу. У наступному відео ви побачите наміри Бога.

Коли учні почали навчати інших учнів, то у них не було багато засобів. Але вони мали:

1. Досвід з Ісусом, що змінив їхні життя
2. Бажання слухатися
3. Силу Святого Духа

 

А як щодо вас? Опишіть ваш зв’язок з вище описаними речами.

 

Відео наголошує, що найбільший наш виклик сьогодні – це те, що «усі, хто вірить в Ісуса не є Його слухняними послідовниками».

Які проблеми виникають, коли віруючі не є слухняними послідовниками Ісуса?

 

Ті, хто стають успішними у навчанні учнів, мають серце, яке присвячене Господеві, і серце, яке любить ближніх. Учнівство – це справа серця. Воно розцвітає у середовищі любові та послуху. Якщо ви бажаєте навчати учнів, попросіть Бога зробити з вас люблячого та слухнянього послідовника Христа.

 

Що особливо торкнулося вашого серця, після слів про Божий заклик навчати учнів?

Оцініть себе

Сподіваємося, що після цього навчання, Бог збільшить ваше розуміння учнівства та Великого Доручення. Наступний тест допоможе вам оцінити ваш зв’язок з учнівством. Прочитайте твердження та проставте відповідно цифру. Будьте чесними в оцінюванні.

1 = Це завжди правда про мене
2 = Це зазвичай правда про мене
3 = Інколи це правда / інколи ні
4 = Це рідко правда про мене
5 = Це ніколи не буває правдою про мене

Через досвід з Ісусом, що змінив моє життя, я хочу навчати учнів
Я хочу слухатися Божого заклику і навчати учнів
Я докладаю зусиль, щоб жити у силі Духа Святого
Я хочу вчитися з іншими як ставати кращив вчителем учнів
Я вірю, що Бог використає мене, щоб навчати іншу людину
Я регулярно молюся, просячи Бог використати мене у виконанні Великого Доручення

Мета будь-якого тесту не полягає в тому, щоб відчути себе «добре» чи «погано». Мета в тому, щоб отримати краще розуміння самого себе на даний момент. Тести допомагають нам знати що ми робимо добре, а також допомагають нам побачити сфери, де нам треба рости.

 

За результатами цього тесту, за які речі можна радіти, бо Бог сповнив їх у вашому житті?

 

Як би ви хотіли зростати в одній або більше сфер?

 

Практичні кроки

 

Слово «учень» має як «внутрішній» елемент (ваш власний зріст як послідовника Ісуса), так і «зовнішній» елемент (допомагаючи іншим зростати як послідовники Христа). У Приповістях 27:17 написано: «Як гострить залізо залізо, так гострить людина лице свого друга». Такі «залізогострильні» стосунки Бог використовує у нашому житті. Подумайте про два типи учнівства на прикладі Павла і Тимофія.

 

«Павло» – це людина, яка вас навчає. У такої людини є духовна зрілість, якою ви захоплюєтеся. У неї є знання та мудрість, щоб ділитися з вами. Це ваш приклад для наслідування.

«Тимофій» – це людина, яку ви навчаєте. Ця людина є духовно молодшою. У вас є знання та мудрість, щоб поділитися з нею. Ви можете бути для неї прикладом для наслідування.

 

Якщо у вашому житті будуть обидві людини, то це створить багате середовище для вашого духовного зросту. Нам потрібно докладати зусиль, щоб такі два типи стосунків з’явилися у нашому житті. Само по собі воно не відбудеться.

*Зверніть увагу: навчання інших не вимагає досконалості. Якщо ви чекатимете, коли станете досконалими, то так ніколи і не почнете навчати когось. Пригадайте собі визначення учнівства на початку нашого уроку. Поверніться назад та прочитайте його знову. Можете почати з того, що поділитеся з кимось про те, що ви вивчили і засвоїли.

 

Три практичні кроки для роздумів:

 

1) Чи є у вашому житті «Павло»?

 

Чи можете ви подумати про когось, кого Бог використовує у вашому житті, щоб допомогти вам зростати? Якщо у вас є така людина, зустріньтеся з нею, попросіть допомогти вам зростати у вірі. Якщо у вас немає такої людини, то попросіть Бога, щоб Він дав вам «Павла» у вашому житті.

 

«Павло» у моєму житті – це:

 

2) Чи є у вашому житті «Тимофій»?

 

Попросіть Бога привести когось, у життя кого ви могли б вкладати знання та мудрість. Можливо ви допомогти комусь прийти до Христа. Можливо ви познайомилися з молодим віруючим. Зробіть крок віри, довіряючи Богові, що Він використає вас.

 

«Тимофій(ї)» у моєму житті – це:

 

3) DОбговоріть тест, який ви пройшли, з вашим вчителем або другом у Христі.

 

Разом визначіть, які кроки потрібно вам зробити, щоб почати навчати інших.

Click for MEDIA CREDITS


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.