14. Боже Слово

 

«Бо народжені ви не з тлінного насіння, але з нетлінного, Словом Божим живим та тривалим. Бо кожне тіло немов та трава, і всяка слава людини як цвіт трав'яний: засохне трава то й цвіт опаде, а Слово Господнє повік пробуває! А це те Слово, яке звіщене вам в Євангелії».

1 Петра 1:23-25

 

Що і чому

 

Спрага за знаннями – ось що приводить молодих людей на навчання. Бажання знати більше про фізику, психологію, програмування, історію… привело ваших колег до найцікавішого періоду їхнього життя.

 

Апостол Павло також відправився був у подорож за знанням. Ось як він це описав: «щоб пізнати Його й силу Його воскресення, та участь у муках Його, уподоблюючись Його смерті». (До Филип'ян 3:10). Павло шукав іншого знання. Того, яке здавалося безглуздим грецьким мудрагелям. Його пошук привів його до правдивого пізнання Бога. Боже Слово для Павла було життєвоважливим.

 

Павло сказав: «Усе Писання Богом надхнене, і корисне до навчання, до докору, до направи, до виховання в праведності». (2 Тимофію 3:16). Коли ми думаємо про людей, які були «добре оснащені», то приклад Павла надихає. Бог працював через нього, щоб започаткувати рухи у багатьох провінціях Римської імперії. Він будував духовні рухи і будував їх добре.

 

Ми шукаємо того, що й Павло – глибшого пізнання Христа. Дехто з віруючих знаходить його, інші – ні. Уявіть, що ви зустріли когось, хто став християнином 5-6 років тому. Ви помітили, що вони насолоджуються стосунками з Богом і є плідними свідками. Однак, ви не бачите доказів їхнього зросту. Вони боряться з тими ж запитанням і сумнівами, які мали, коли вперше прийшли до Христа. Через ці сумніви та невизначеність вони не говорять про Христа. Чому є така різниця?

 

Хоча тут можуть бути присутні різні фактори, але суть в тому, чи регулярно людина читає та застосовує Боже Слово. Дуже важливо як ми шукаємо пізнання Бога. Бог виявляє нам Себе через Своє Слово. Він допомагає Своїм дітям зростати через Свій дороговказ. Він оснащує нас на добрі справи через Писання.

 

Навчаючись зі Слова

 

Прочитайте 2 Тимофію 3:16-17.

натисніть для тексту

Павло називає 4 мети Біблії. Назвіть їх? 

 

Опишіть як кожна мета докладається до духовного росту.

 

Прочитайте наступні уривки і випишіть якомога більше переваг що робить Біблія у житті віруючого:

 

Псалом 1:1-3.

натисніть для тексту

Переваги:

 

Псалом 118:97-105.

натисніть для тексту

Переваги:

 

Івана 8:31-32.

натисніть для тексту

Переваги:

 

До Колоссян 3:16.

натисніть для тексту

Яким буде життя, якщо «слово рясно пробуватиме у вас?»

 

Як слово дає вам змогу навчати інших?

 

God’s Word is an unlimited source of truth and wisdom. However, it’s not enough to merely read hi Word. Luke writes, «Він відказав: Так. Блаженні ж і ті, хто слухає Божого Слова і його береже!» (Луки 11:28)

 

Прочитайте Якова 1:22-25.

натисніть для тексту

Ким потрібно бути кожному віруючому згідно з 22 віршем?

 

Чому, на вашу думку, Яків робить такий поділ між «виконавцем» та просто «слухачем»?

 

Як описується людина, яка є всього лише «слухачем», але не «виконавцем» у віршах 23-24?  

 

Згідно з 25 віршем, які переваги Божого Слова для «виконавців»?

 

З’єднуючись з істиною

 

Програму ВОЛЬТ розроблено для того, щоб допомогти тобі зростати у стосунках з Ісусом та оснащувати тебе для побудови руху духовного примноження там, де ти є. Щоб бути учнем Ісуса, потрібно слідувати за Ним і виконувати все, що Він нам заповів (Матвія 28:29)

 

Одна з найважливіших навичок – це навчитися читати, вивчати і застосовувати Боже Слово. Простий і ефективний спосіб вивчення Біблії:

1) спостерігайте за уривком,

2) тлумачте його значення для первісної аудиторії (що це означало для людей, кому писалося послання),

3) застосовуйте ці принципи у власному житті.

 

Пройдіть таке вивчення Біблії:

 

Прочитайте Матвія 7:24-27 тричі.

натисніть для тексту

Спостерігайте за всіма деталями. Спостереження – це факти, які ви бачите в тексту (наприклад: було два чоловіки, один був мудрий, а інший – нерозумний, обоє намагалися побудувати дім тощо.)

 

Спостереження з Матвія 7:24-27  

 

Яка суть послання Ісуса до первісної аудиторії? (Тлумачення)

 

Що це послання означає для нас сьогодні? Яка його актуальність на сьогоднішній день? (Застосування)

 

Як ви можете застосувати це послання у вашому житті? (Це крок, який перетворює нас із «слухачів» на «виконавців»). Як результат, «слухання» Божого Слова, що я зроблю у відповідь на почуте?

 

Насолодіться театралізованим відтворенням притчі Ісуса.

 

Практичні кроки

Будьте готовими до початку захопливих пригод особисто з Богом на сторінках Його слова! Д. Л. Муді був чоловіком, який любив Боже слово і заохочував віруючих усюди навчитися годувати самих себе, тобто читати Боже Слово самостійно і отримувати духовну їжу. Д. Л. Муді сказав:

«Нам, як християнам, треба вміти годувати себе самих. Занадто багато християн, які здаються безпорадними, духовно голодними, шукаючи хто би нагодував їх, в той час як Біблія – це готовий банкет, який лежить поруч».

Нехай ці слова не будуть про вас! Почніть годувати себе Словом Божим. Якщо ви чуєте про це вперше, пам’ятайте, що потрібен час і послідовність, щоб сформувати звичку. Ось кілька порад як годувати себе Божим Словом.

1) Оберіть сталий час, коли ви зможете приділяти час Богу і Його Слову.
2) Оберіть тихе місце, де вам не заважатимуть.
3) Оберіть книгу Біблії для вивчення. (Якщо потрібна порада – оберіть послання до Ефесян)
4) Оберіть які вірші читати кожного дня і поставте собі за ціль прочитати усю книжку Біблії.

Користуйтеся такими запитаннями для роздумів про прочитане:

• Що ви помітили в уривку?
• Яким було послання до його первісних слухачів?
• Що Бог говорить про ваше ставлення, думки чи поведінку через цей уривок? Що вам потрібно змінити?
• Як Бог заохочує вас через цей уривок?

 

Поділіться

 

У ваших взаєминах з Божим Словом, ви дізнаєтеся про Бога, про себе і про те, що Бог робить у світі сьогодні. Але нехай це не буде вашою таємницею!

 

Візьміть ініцативу на себе і поділіться зі своїм другом тим, що ви дізналися з особистого вивчення Біблії. Будьте благословінням для когось!

 

Поділіться з кимось про те, як почати годувати себе самого Божим Словом. Це може стати частиною вашого служіння духовного примноження – навчати інших годувати себе самого Божим Словом.

 

Гарного вам дня!

Click for MEDIA CREDITS


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.