01. Бачення руху

«Потому я глянув, і ось натовп великий, що його зрахувати не може ніхто, з усякого люду, і племен, і народів, і язиків, стояв перед престолом і перед Агнцем, зодягнені в білу одежу, а в їхніх руках було пальмове віття. І взивали вони гучним голосом, кажучи: Спасіння нашому Богові, що сидить на престолі, і Агнцеві!»

Об'явлення 7:9-10

Що і чому

 

Бог зрощує студентські рухи по всьому світі, які охоплюють велике бачення. Ми можемо говорити різними мовами, мати різні освіти, але у нас є спільне серце та мета.

 

Ми віримо, що Бог помістив нас у наші виші не лише, щоб ми вчилися, але й для того, щоб бути світлом Христа. Ми віримо, що благодаттю Божою Ім’я Ісуса бути возвишене в наших університетах. Для цього ми збираємося на молитву. Для цього ми просимо Бога про допомогу, а Він робить більше, ніж ми можемо собі уявити чи попросити. Це крик нашого серця. Ця мета об’єднує нас.

 

«Мале бачення не запалює серця людей». Але те, що ми бачимо у книзі Об’явлення ще й як запалює нас! Ми знаємо як завершиться земна історія. Трон буде оточений народами, які прославлятимуть Господа. Ми прагнемо, щоб наші друзі були з нами у підніжжя того трону. Ми прагнемо, щоб Бог торкнувся їхніх сердець. Ми знаємо, що Його доброта може перетворити наші спільноти та відновити розбиті відносини. Ми знаємо, що Бог бажає дати надію безнадійним. Своєю благодаттю Він використає нас, Своїх дітей, щоб сповнити це доручення.

 

Це бачення запалює серця, об’єднуючи студентів з усього світу.

Бог закликає студентів сповнювати Свою волю. Він дає в їхні серця Велике Доручення, щоб ми навчили усі народи (Матвія 28:19). Якщо ви читаєте це зараз, то Бог працює у вашому серці. Ви знайшли бачення. Ви бачите його силу. Ви бажаєте бути частиною великих див, які Бог чинить у цьому поколінні. Окрім вас є й інші студенти. Бог покличе нас разом, щоб сформувати команду, яку він використає, щоб досягти Своє бачення.

Навчаючись зі Слова

 

Книга Дій також іншу групу людей, у яких було бачення. Це були чоловіки і жінки повні віри, готові вивчати Слово і чинити за Його волею.

 

Прочитайте Дії 19:1, 7-10      

натисніть для тексту

Опишіть своїми словами, що відбувалося в Ефесі.

 

Що вас вражає з цього короткого опису Божої праці в Ефесі?

 

Текст коротко згадує, що Павло навчав. Що це було за навчання? Що ви знаєте про це?

 

Важливо зазначити, що ті, хто доклалися до цієї роботи були ті, яких «Павло відділив». Вони приділяли час навчанню у школі Тирана.

 

Світ почав змінюватися:

Історія свідчить нам, що суспільство почало змінюватися через Божу працю у цій малій групі людей.

 

Прочитайте Дії 19:24-27.    

натисніть для тексту

 

Згідно з цим уривком, які є докази того, що суспільство почало змінюватися?

 

Щоб оцінити всю цінність цієї історії, варто взяти до уваги той факт, що релігійність людей в Ефесі була доволі іншою. Оскільки Дмитро заробляв чималі гроші зі свого ремесла, що це нам говорить про цінності людей тієї околиці?

 

Хоча Дмитро не радів таким змінам в Ефесі, ми сприймаємо його реакцію як знак успіху. Чому? 

 

Яким чином труднощі з бізнесом Дмитра вказують на перетворення, яке ми так прагнемо?

 

Які зміни в нашу суспільстві ми можемо очікувати, коли Бог змінюватиме серця?

 

19-ий розділ книги Дій говорить нам, що Бог може використати кілька людей, щоб ЗМІНИТИ СВІТ. Ісус сказав: «Поправді, поправді кажу вам: Хто вірує в Мене, той учинить діла, які чиню Я, і ще більші від них він учинить, бо Я йду до Отця» (Івана 14:12). 19-ий розділ книги Дій дає нам зрозуміти, що Бог чинить великі діла через Своїх послідовників. Щоб сповнити Свою волю в Ефесі, Бог використовував тих чоловіків та жінок, повних Духа, які довіряли Господу та ходили у вірі.

Досліджуючи серце:

 

Наскільки сильно ми прагнемо бути частиною такої духовної праці? Чи є це нашою метою? Чи хочемо, що це було нашою метою?

 

Поміркуйте собі про це та запишіть ваші думки про вашу мотивацію бути частиною Божої праці. .

 

З’єднуючись зі Словом

 

Слова з 19-ого розділу книги Дій дають нам зрозуміти, чого ми можемо очікувати за наших днів, слідуючи за Господом. Знаходимо тут як плюси, так і мінуси.

 

Яким був виклик у цьому уривку?

 

9-ий вірш дає нам тверезі новини. Не всі, хто виявив зацікавлення напочатку продовжували йти за Господом. Те, що сталося в Ефесі, відбувається і сьогодні. Багато людей починають йти за Богом, та не всі залишаються на цьому шляху. Дехто відвертається та навіть починає «лихословити» Євангеліє, яким колись так захоплювався.

 

Коли таке трапляється, то кожна людина має зробити свій вибір, чи вона також відвернеться разом із «закам’янілою» людиною, чи продовжить слідувати за Господом. Які переконання потрібно мати, щоб залишитися на шляху і продовжувати служити Богові сьогодні?

 

Що було дивовижного у цьому уривку?

 

10-ий вірш описує групу людей, які присвятили себе духовному навчанню. Школа Тирана стала місцем перетворення Божих людей. Бог працював у них і через них. Люди у їхньому місті та країні почули Євангеліє! Подумайте лише, що мається на увазі «мало не всі, хто жив в Азії почули Слово Господа». Це не просто кілька людей почули про Ісуса. Це не були лише близькі між собою люди. Усі чули. Бог працював у них. Пророцтво сповнювалося на очах!

 

Чому ти хочеш брати участь у проповідуванні Євангелія усім людям у твоєму виші та місті?

 

Якби сьогодні працювала школа Тирана, чи хотіли б ви там вчитися? Чому, чому ні?

 

Надіємося, що програма ВОЛЬТ допоможе вам зростати у Христі і стати будівничим духовного руху.

 

Практичні кроки

 

Одного дня у нас буде привілей почути історії 12 людей, яких Павло згадує у Діях 19:7. Вони розкажуть нам як Бог приніс Євангеліє до їхнього міста і перетворив їх один за одним. Вони розкажуть нам як вони ходили у вірі і переборювали свої страхи. Зі щирою посмішкою вони поділяться як Бог здивував їх, працюючи через них, щоб благословити інших.

 

Сьогодні багато віруючих переживають подібне. Вони здивовані тим, як Бог працює через них. Дехто з них є студентами у вашій країні. Вони дізнаються у своєму виші, що Бог закликає їх іти за Ним і дає їм силу бути Його посланцями.

 

Ці студенти зрозуміли, що жити для Бога – це найбільше щастя у житті. Вони обміняли свої колишні мрії на більші бажання, які Бог дав їм. У них є нове бачення для життя, яке дає їм насолоду.

 

Поміркуйте про Ісуса і Його велику жертву за вас, а також про те, що ви побачили у тій малій групці з Ефесу. У світлі цього подумайте про ваше бачення зараз. Що Бог просить вас зробити?

 

Нижче напишіть своє бачення.

 

Слухаючи Господа, читаючи Його слово і шукаючи послуху, Бог веде нас. Він дає нам важливу місію. Він помістив вас у вашому виші не лише, щоб ви опанували певний фах, але і щоб ви стали учнем, який проповідуватиме Христа.

 

Програма ВОЛЬТ розроблена для того, щоб допомогти вам йти тим шляхом, який Бог відкрив вам у Своєму Слові. У Писанні ми бачимо як ті, які слідували за Христом, навчилися ділитися своєю вірою. Вони навчали інших, мотивували поставити стосунки з Богом на найперше місце у житті.

 

Програма ВОЛЬТ допоже вам йти за цими цілями у вашій службі для Господа. Вкладаючи час у це навчання ви:

1. Розвиватиметеся як вірний учень Христа

2. Ділитиметеся доброю новиною Ісуса Христа

3. Навчатимете інших

4. Розвиватимете рух учнів зі спільним бачення у своєму виші

5. Отримаєте навички необхідні для служіння Господу на все життя

 

Це достойні цілі. Вони шанують Господа. Це є воля Бога для Своїх послідовників. Чи присвятите ви себе на наступні 3 місяці 10 урокам програми ВОЛЬТ? Запитайтеся Господа чи хотів би Він, щоб ви взяли участь у вивченні.

 

Запишіть присвяту, яку ви хочете зробити для Господа.

 

Обговоріть цю присвяту з вашим вчителем/наставником чи з іншим віруючим у вашому виші.

Передайте далі

 

Нам треба працювати разом як команда, щоб досягти усього, що Бог запланував для нас.

 

Чи є ще хтось, кого ви можете запросити приєднатися до вивчення цих матеріалів? Поділіться своїм бачення з тією людиною та запросіть приєднатися до вас.

 

Пам’ятайте, що Бог працює…і готує інших приєднатися до бачення, яке Він дає вам.

Click for MEDIA CREDITS


2 Comments on “01. Бачення руху

    1. Його навіть можна використовувати як заклик до ключового волонтерства

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.