Tips for working with VOLT follow-up – Polish

Wskazówki do pracy ze spotkaniami ugruntowującymi VOLT

Paweł mówił o byciu „mistrzem budownictwa”, co oznacza, że znał się dobrze na tym, co robił. Chcemy być jak on, gdy służymy Panu.

Zadawaj pytania i wyrażaj zaciekawienie

Lekcja zawiera wiele pytań. Każde jest stworzone z myślą o nowym wierzącym. Pozwól mu zmagać się z tekstem i odkryć prawdę. Słuchając jego odpowiedzi, wyrażaj zaciekawienie. Staraj się dowiedzieć, w co naprawdę wierzy. Dobrze ci poszło, jeśli osoba, z którą rozmawiasz wypowiadała się przez większą część spotkania. Naprawdę odkryj, co myśli i nakieruj na Boże Słowo. Niech ono pomoże osobie zbudować właściwe przekonania.

Czytanie fragmentów Biblii na zmianę

Najważniejszą częścią każdej lekcji jest Biblia. Staraj się, aby wasza dyskusja była związana ze Słowem Bożym. Niech osoba, z którą pracujesz przeczyta niektóre fragmenty na głos. Ty możesz przeczytać inne fragmenty. Teksty są albo widoczne w lekcji, lub wystarczy kliknąć link, aby je zobaczyć.

Odpręż się i ciesz filmikami

Każda lekcja zawiera przynajmniej jeden film. Te krótkie prezentacje wideo wnoszą różnorodność do waszej interakcji. Niektórzy ludzie będą bardzo zadowoleni z tego, że filmik dodaje materiałowi smaku. Na innych nie wywrze to wrażenia. Oczywiście, pracujemy z bardzo różnymi ludzmi. Poświęć czas na to, by druga osoba mogła cieszyć się z oglądania filmu.

Co z wpisywaniem odpowiedzi?

To, jak chcesz wypełnić puste pola zależy w zupełności od ciebie. Możesz po prostu porozmawiać o odpowiedziach. Możesz dać czas osobie, z którą pracujesz, by zapisała swoje odpowiedzi. Decyzja należy do ciebie. Czuj się wolny!

Rysuj i bazgraj

Każdy ma swój własny styl. Jesli lubisz rysować i szkicować - NIE KRĘPUJ SIĘ. Nadaj tym spotkaniom SWÓJ STYL. Dodaj swoją osobowość, wyraź swoje serce. Jeśli najlepiej pracuje ci się z kartką i długopisem … to proszę bardzo!