Dzięki odrobinie planowania możesz stworzyć właściwą atmosferę.
Spotkajcie się w nieformalnej i łatwo dostępnej lokalizacji. Zazwyczaj świetnym miejscem na spotkanie jest pokój jednego z członków grupy, o ile to jest OK dla jego współlokatorów. Miejsca takie jak kościół mogą onieśmielać nowych członków grupy. Podobnie klasa/sala na uczelni może być miejscem znanym i dostępnym, ale wpływać negatywnie na komunikację i ciepły nastrój.
Ustal terminy spotkań tak, by wszyscy uczestnicy mogli na nie przychodzić. Wybierz czas, kiedy ludzie nie będą zmęczeni i śpiący. Upewnij się, czy nie koliduje to z planem zajęć żadnej z osób. Piątek po południu i późny wieczór to lepszy czas na wyluzowanie lub odsypianie, niż na spotkanie małej grupy.
Ustaw krzesła tak, aby wszyscy się widzieli. Dobrze jest wykorzystać krzesła o jednakowej wysokości i ustawić je na planie koła. Zwróć też uwagę na odległości pomiędzy uczestnikami. Starajcie się usiąść na tyle blisko, aby każdy mógł miec kontakt wzrokowy i łatwo słyszeć innych, ale nie tak blisko, by ludzie czuli się niezręcznie lub by ich przestrzeń osobista została naruszona.
Spotkajcie się w miejscu, gdzie możesz kontrolować zakłócenia na tyle, na ile to tylko możliwe. Wprowadź zwyczaj nieodbierania telefonów podczas studium. Umieść informację na drzwiach, aby nikt nie przeszkadzał.
Upewnij się, czy masz dobre oświetlenie, by stworzyć ciepły nastrój. Nikt nie powinien siedzieć tak, by oślepiało go słońce lub zbyt jasne okno. Podobnie, unikaj ciemnych pomieszczeń przypominających piwnicę. Macie budować wspólnotę, a nie oglądać film.
Upewnij się, że masz dobre oświetlenie, by stworzyć ciepły nastrój. Nikt nie powinien patrzeć prosto w słońce lub oslepiająco jasne okno. Podobnie, unikaj ciemnych przypominających grobowiec pomieszczeń. Macie budować wspólnotę, a nie oglądać film.
Biblię można ściągnąć na telefon lub tablet. Możesz pomóc w tym swoim przyjaciołom. Ponieważ dostępnych może być wiele tłumaczeń Biblii, możesz wskazać wersję, która będzie używana przez większość uczestników.